Андрій Костін про статус «групи Вагнера» та переслідування їх за злочини в Україні

Андрій Костін про статус «групи Вагнера» та переслідування їх за злочини в Україні

Забезпечення відповідальності учасників «групи Вагнера», а також тих, хто координував, підтримував та фінансував їхні дії, є невіддільною складовою процесу відновлення справедливості та забезпечення відповідальності за міжнародні злочини рф.

На цьому наголосив Генеральний прокурор Андрій Костін під час дискусії «Статус учасників «групи Вагнера» за міжнародним гуманітарним правом та наслідки такого статусу для переслідування їх за злочини, скоєні в Україні». Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Офіс Генерального прокурора».

Генпрокурор зазначив, що учасники цього угруповання широко відомі своїми злочинами, скоєними не лише в Україні, а й у Сирії, Центральноафриканській Республіці, Мозамбіку, Лівії та Малі. «Група Вагнера» безпосередньо причетна до тортур, сексуального насильства, позасудових страт, примусового переміщення цивільних осіб та інших злочинів.

«Російське керівництво не лише толерувало, але й заохочувало ці кричущі порушення прав людини та міжнародного права. Таким чином, росія несе повну відповідальність за дії «групи Вагнера», – зауважив Андрій Костін.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Генпрокурор подякував правовій ініціативі фондів «Відкрите Суспільство» та міжнародному фонду «Відродження» за організацію цієї важливої дискусії, яка обʼєднала широке коло національних та міжнародних експертів для пошуку рішень, які допоможуть покарати винуватців цих злочинів.

Учасники дискусії мали можливість ознайомитися з інформаційною запискою, підготовленою фондом «Відкрите Суспільство». У ній учасники дослідження проаналізували статус особового складу «Групи Вагнера» згідно з міжнародним гуманітарним правом (МГП) і наслідки такого статусу для їх судового переслідування за злочини, скоєні в Україні.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *