Антикорсуд оприлюднив рішення щодо паспорту Альперіна

У судовому реєстру оприлюднено ухвалу антикорупційного суду щодо Вадима Альперіна.

Йдеться про ухвалу від 18 березня, якою прокурору відмовлено у зверненні 70 млн грн застави в дохід держави із визначенням підозрюваному більшої застави у 76 млн.

В антикорупційному суді пояснили, що затримка з появою тексту виникла, тому що адміністратор судового реєстру мав виключити із ухвали інформацію, яка досліджувалася у закритому засіданні. Раніше текст ухвали у реєстрі був повністю закритий.

Із рішення вбачається, що прокурор переконував суд у порушенні Альперіним обов’язків – а саме нездачі закордонного паспорту. В засіданні прокурор показав анкету клієнта, заповнену Альперіним в банку в листопаді 2019, за два тижні до затримання, де на підтвердження особи подавався такий паспорт.

Водночас сам Альперін стверджував, що паспорт цей загубив восени 2019 за кордоном. У лютому 2020 йому видано довідку, що паспорт скасований. Щодо анкети, то Альперін говорив, що підпис там не його. Суд також критично поставився до цієї анкети як доказу, оскільки на відміну від анкет за інші роки, що також містилися у клопотанні прокурора, ця анкета не мала печатки банку та даних посадової особи, що прийняла анкету. Відсутня інформація про використання цього паспорта у 2019 році. Тому суд взагалі відмовився брати до уваги цю анкету як доказ використання паспорта вже після покладення судом обов’язків.

Інші доводи прокурора стосувалися паспортів, строк дії яких закінчився. Крім того, суд критично поставився до твердження прокурора, що підозрюваний мав повідомити про неможливість скористатися паспортом через його втрату. Обов’язок повідомляти про втрату паспорта або іншого документа не покладався ухвалою слідчого судді. У підсумку суд вирішив, що обов’язок щодо здачі закордонних паспортів підзрюваним Альперіним не порушено.

За версією детективів НАБУ, всередині 2016 одеський бізнесмен Альперін створив злочинну організацію з числа працівників Київської митниці і представників комерційних структур з метою ввезення товарів і розмитнення їх за заниженою вартістю.

НАБУ вважає, що державним інтересам завдано понад 77,7 млн грн збитків. У справі 11 осіб підозрюваних.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *