Apple Pay та Google Pay можуть відключити в Україні

Після запровадження неринкового механізму регулювання ставок інтерчейндж та еквайрингу банки можуть відключити прийом платежів через Apple Pay або Google Pay.

Про це на брифінгу заявив заступник голови правління ПриватБанку Разван Мунтеану.

«Найбільш прикрим для українців стане те, що банки будуть змушені відключити клієнтам можливість прийому оплати Apple Pay або Google Pay через високу собівартість угод з урахуванням додаткових комісій цих сервісів і витрат емітентів, а також пільговий період по кредитних картках», – зазначив він.

За словами топменеджера ПриватБанку, вартість обслуговування кредитів зросте у середньому на 3-3,5% в місяць через скасування грейс-періоду, а вартість обсуговування платіжних карток в середньому складатиме понад 200 грн на рік, що стане відчутним для соціально вразливих верств населення (пенсіонери, працівники бюджетних установ).

Мунтеану додав, що для банків збитковими стануть POS-термінали в торгових точках із обігом меншим за 33 тис. грн на місяць. Український ринок платежів також втратить сотні мільйонів гривень інвестицій банків у його розвиток.

Нагадаємо, Нацбанк, ПриватБанк й інші провідні банки виступають категорично проти неринкового регулювання одного з найбільш розвинених в Україні банківського та платіжного ринків та пропонують еволюційне та гармонійне регулювання ринку еквайрингу банками та платіжними системами.

Раніше заступник голови НБУ Олексій Шабан заявив, що платіжні системи та банки готові поступово знижувати ставки інтерчейндж, проте Нацбанк виступає проти законодавчого регулювання міжбанківських комісій і винагороди за еквайринг.

НБУ вважає, що законодавче обмеження розміру ставок інтерчейндж може призвести до зупинки розвитку та скорочення POS-термінальної мережі, збільшення вартості обслуговування банківських рахунків і карток громадян та згортання програм лояльності (кешбеки, кредитні ліміти, пільговий кредитний період на карті).

Прогнозоване зменшення прибутку ПриватБанку становитиме до 5,3 млрд грн на рік, що коштуватиме державі, як власнику банку, щороку 3,3 млрд грн дивідендів. Прямі втрати бюджету від недоотриманих податків становитимуть ще майже 1 млрд грн на рік.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *