Арбітражний суд Амстердама відмовив Ахметову в розмороженні активів

Адвокати холдингу Ріната Ахметова не змогли переконати арбітражних суддів у Нідерландах розморозити активи компанії на загальну суму у понад 820 мільйонів доларів, констатує DW.

Відповідно до рішення суду від 5 квітня, активи залишаються заблокованими. Заборона продавати або переоформлювати активи діє з грудня минулого року за рішеннями судів у Нідерландах і на Кіпрі, де зареєстровано компанії холдингу. Як повідомив у своєму прес-релізі СКМ, замороження не впливає на операційну діяльність холдингу. Компанія найбагатшого українця заявила, що продовжить оскаржувати замороження у судах.

Активи Ахметова було заморожено за позовом компанії Raga Establishment, за якою стоїть Денис Горбуненко, бізнес-партнер і друг мільярдера Дмитра Фірташа. Ахметов не розрахувався за куплений ним 2013 року у Raga «Укртелеком». З погодженої суми у 860 мільйонів доларів СКМ заплатив лише 100 і перестав платити невдовзі після того, як Фірташа було заарештовано у Відні за ордером США.

Дмитро Фірташ у суперечці з Ахметовим за борги має інтерес у 300 мільйонів доларів — саме таку суму він позичав Raga Establishment на купівлю «Укртелеком», а після перепродажу компанії Ахметову гроші досі не отримав. 

Холдинг Ріната Ахметова намагається в Міжнародному арбітражному суді у Лондоні повернути «Укртелеком» компанії Дмитра Горбуненка, отримавши назад заплачені 100 мільйонів доларів. У Raga називають це неприйнятним, оскільки вартість монополіста стаціонарного зв`язку за останні роки значно впала, а активи значною мірою виведені на інші структури. Остаточно питання боргів Ріната Ахметова вирішиться 23 квітня, коли Міжнародний арбітражний суд у Лондоні розгляне його апеляцію у справі. Найближчим часом також очікується ухвалення рішення суду на Кіпрі щодо апеляції СКМ на замороження активів.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *