Арештовано активи компаній власника Альфа-банк Україна Михайла Фрідмана на суму понад 12,4 млрд грн

За клопотаннями прокурорів Офісу Генерального прокурора накладено арешт на активи кіпрських компаній на загальну суму понад 12,4 млрд грн. Це цінні папери, які знаходилися на рахунках Альфа-банку Україна, що входить в десятку найбільших фінансових установ та включений до системно важливих банків України. Його бенефіціарними власниками є бізнесмени РФ, зокрема Михайло Фрідман.

За даними слідства, Михайло Фрідман та бізнесмени, використовуючи підконтрольні кіпрські компанії та згаданий банк, до війни й упродовж збройної агресії РФ проти України, легалізували активи цих компаній на загальну суму 1,1 млрд грн. Надалі вони вивели частину активів з банківської системи в Україні, а на іншу було накладено арешт.

Таким чином російський Михайло Фрідман з бізнесменами намагалися уникнути можливих негативних наслідків у вигляді накладення санкцій та застосування заходів примусового вилучення прав власності, передбачених законодавством України.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом легалізації (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, вчиненого службовими особами Альфа-банк Україна, здійснюється детективами Бюро економічної безпеки України за оперативного супроводу Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України. З метою виконання завдань кримінального провадження Офісом Генерального прокурора організовано взаємодію із Держфінмоніторингом, Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку та Державною податковою службою України.

Раніше за клопотанням прокурорів судом також було накладено арешт на активи цих компаній Михайла Фрідмана на суму майже пів мільярда гривень.

На початку травня Nice Matin повідомила про арешт вілли, що належить родині Фрідмана, у Сен-Тропе на Блакитному Березі. За інформацією видання, вілла була куплена наприкінці 1990-х років. компанією Akinita. До 2015 р. її головним акціонером була дружина Фрідмана Ольга Айзіман. Площа вілли складає 580 кв. м.

Після початку військової операції в Україні було заарештовано яхти й нерухомість російських бізнесменів, що потрапили під санкції. Наприклад, в Італії заарештували яхти Олексія Мордашова, Андрія Мельниченка та Геннадія Тимченка, нерухомість Алішера Усманова та Петра Авена, а також вілли колишнього депутата Держдуми Олега Савченка та телеведучого Володимира Соловйова.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.