Банк «Південний» хоче процентний своп з НБУ на 12 млрд грн

Наглядова рада ПАО АБ «Південний» вирішила укласти з Національним банком угоду про проведення операцій своп процентної ставки на 12 млрд грн.

Про це банк повідомив у системі розкриття інформації на фондовому ринку НКЦПФР.

«Наглядовою радою публічного акціонерного товариства акціонерний банк «Південний» прийнято рішення (протокол наглядової ради №28 вiд 25.06.2020) про укладення з Національним банком України генерального договору про проведення операцій своп процентної ставки на максимальну умовну суму 12 млрд грн», — йдеться в повідомленні.

За ухвалення рішення проголосували всі 6 членів наглядової ради, в т.ч. 3 голоси віддали члени ради – незалежні директори.

Ринкова вартість майна, що є предметом правочину, становить 12 млрд грн.

Вартiсть активiв банку за даними останньої рiчної фiнансової звiтностi складає 26,682 млрд грн.

Спiввiдношення ринкової вартостi майна, що є предметом правочину, до вартостi активiв емiтента за даними останньої рiчної фiнансової звiтностi — 44,9735%.

«НБУ вживає низку заходів для підтримки розвитку стабільного, довгострокового кредитування в національній валюті. Лише місяць тому, 8 травня, НБУ провів перший тендер, у межах якого були запроваджені стимули довгострокового (до п’яти років) кредитування реального сектора економіки. Минуло зовсім небагато часу, і ми бачимо наступний важливий крок із боку НБУ, принципово новий для банківського ринку інструмент — своп процентної ставки. Цей інструмент дозволить нам хеджувати, тобто зменшувати/контролювати процентні ризики при довгостроковому кредитуванні реального сектора економіки. Ми давно чекали і готувалися до запровадження цього інструменту хеджування, брали участь у складі робочої групи при НБУ із запровадження цього інструменту. Це необхідно для подальшого розвитку та підтримки кредитування наших клієнтів, тому в нас не було сумнівів, що ми отримаємо підтримку з боку Наглядової ради. Угода рамкова, на загальну умовну суму до 12 млрд грн, що відповідає прогнозам динаміки зростання нашого кредитного портфеля в національній валюті на 2021 рік», — повідомив FinClub заступник голови правління банку «Південний» Максим Цимбал.

За підсумками січня-квітня банк «Південний» отримав 32,7 млн грн чистого прибутку.

Рейтингове агенство Moody’s підвищило рейтинги 6 українських банків, у тому числі банку «Південний».

У травні Нацбанк запровадив інструмент, який запускає в червні процентний своп та сприятиме довгостроковому банківському кредитуванню.

Для практичного впровадження нового інструменту НБУ в червні додатково затвердив модель оцінки свопу процентної ставки на індекс овернайт.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *