Банки почали активно видавати кредити

У 3-му кварталі минулого року Нацбанк опитав представників комерційних банків щодо кредитування підприємців.

На тлі ослаблення карантину банкіри поліпшили оцінки зростання обсягів кредитування і фондування на всьому протязі 2021 року. Про це під час зустрічі зі ЗМІ повідомив глава НБУ Кирило Шевченко.

За даними глави регулятора, за січень-листопад 2020 року кредитування бізнесу в гривнях зросло майже на 5 відсотків. Збільшилися і позики звичайним громадянам. Наприкінці року обсяг кредитного портфеля фізичних осіб наблизився до рівня початку року. Збільшення кредитів фізособам у річному вимірі становить 7,3 відсотка. Кирило Шевченко зокрема висловився про іпотечні кредити:

«Найбільш динамічним сегментом тут є іпотека. Чисті гривневі кредити на купівлю нерухомості в липні-листопаді зросли на 11,6%. Тому є ознаки, що кредитування відновлюється».

Однак, як зазначив глава НБУ, найбільше на поточний момент видається позик компаніям з постачання електричної енергії. А також – підприємствам харчової та торгової галузей. На думку Кирила Шевченка, тенденція збільшення видачі кредитів комерційними банками збережеться протягом усього 2021 року.

Нагадаємо, в середині вересня минулого року в Міністерстві фінансів України заявили, що в рамках Державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» банки за тиждень видали 305 нових кредитів на загальну суму 1,031 млрд гривень.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *