Банки вже видали 283,5 млн грн дешевих кредитів

За 100 днів реалізації державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» дев’ять банків-партнерів видали 462 кредити на загальну суму 283,5 млн грн.

За даними Міністерства фінансів, станом на 15 травня найбільше пільгових кредитів було надано підприємствам сільського господарства або аграріям (57%).

Також серед активних позичальників є представники зі сфери торгівлі та виробництва – 17%. На третьому місці – промисловці. 6% кредитів були видані підприємцям, які займаються промисловою переробкою.

В регіональному розрізі найбільш дієвою програма «Доступні кредит 5-7-9%» виявилась у Кіровоградській (9%) та Вінницькій областях (9%). На другому місті – Полтавська область (7%). Підприємці Черкащини та Хмельниччини отримали по 6%.

При цьому 1241 заявка була відхилена. Серед найпоширеніших причин відмови — необґрунтованість бізнес-плану (26%), недостатня кредитоспроможність (22%), ділова репутація (20%).

Сьогодні скористатися підтримкою держпрограми «5-7-9%» вже можуть клієнти чотирьох державних: Укргазбанку, Ощадбанку, ПриватБанку, Укрексімбанку та приватних Банку Львів, ПУМБ, Банку Альянс, Райффайзен Банку Аваль, ТАСкомбанку, Банку «Восток» і Кредобанку.

Днями Фонд розвитку підприємництва планує підписати договори про співробітництво практично з усіма банками, які були погоджені радою Фонду. Після цього, програма буде впроваджуватись через 17 уповноважених банків, які є лідерами у кредитуванні МСБ на банківському ринку України.

Нагадаємо, уряд підвищив ліміт доступного кредиту під 5-7-9% з 1,5 млн грн до 3 млн грн, а також розширив інвестиційні цілі, на які підприємець може отримати позику в межах програми.

Програму також було доповнено антикризовим пакетом для підтримки мікро- та малого бізнесу на час дії карантинних заходів введених урядом для подолання пандемії COVID-19.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *