Банки вже видали дешевих кредитів на 1,45 млрд грн

Тільки за минулий тиждень мікро та малий бізнес отримали 106 нових кредитів на 360,136 млн грн.

За п’ять старту місяців дії програми «Доступні кредити 5-7-9%» пільгові кредити вже отримали 1140 підприємців на загальну суму 1,451 млрд грн, повідомляє Мінфін.

Загалом програма на 66% забезпечила зростання загального кредитного портфеля банківської системи у гривні за лютий-травень 2020 року, які можна назвати найважчими місяцями жорсткого карантину.

За даними міністерства, кредит отримує кожен шостий підприємець, що відповідає базовим критеріям програми та звернувся в банк з повним пакетом документів.

При цьому відмови отримали близько 34,5% заявників. Найчастіша причина відмови банку — ділова репутація позичальника (негативна кредитна історія, поганий фінансовий стан, кримінальні справи тощо).

Іще близько 3100 заявок зараз знаходяться на різних стадіях розгляду у банках.

Водночас попит підприємців на інвестиційні кредити, з яких починалася програма «5-7-9%», зберігається. Портфель таких кредитів сягнув вже 586,7 млн грн.

Запрацював також інструмент кредитів на поповнення оборотного капіталу. Вже є перші видані кредити на 8,6 млн грн.

Портфель рефінансованих раніше наданих кредитів менше, ніж за місяць, сягнув 856,3 млн грн і продовжує збільшуватися. Наразі сума заявок на рефінансування складає 4,6 млрд грн.

«За оцінками Фонду розвитку підприємництва Програма буде набирати обертів за рахунок рефінансування ще протягом кількох місяців, після чого темпи рефінансування уповільняться через обмеженість портфелів банків. Після цього акцент буде зміщено у бік фінансування оборотного капіталу та оновлення основних фондів. Позитивний ефект рефінансування полягає у тому, що підприємці замість сплати процентів за кредитами можуть спрямувати вивільнені кошти на збереження робочих місць та розвиток свого бізнесу», — пояснює виконавчий директор ФРП Руслан Гашев.

На початок липня банки видали 1034 кредити на загальну суму 1,1 млрд грн. З початку дії програми реальних заявок на кредити отримано близько 9 млрд грн.

Отримати позику за програмою «5-7-9%» можна в 16 банках: Укргазбанк, Ощадбанк, Приватбанк, Укрексімбанк, Банк Львів, ПУМБ, Кредобанк, Альфа-Банк, Банк Альянс, ТАСкомбанк, Банк Восток, Полікомбанк, Мегабанк, Райффайзен Банк Аваль, Глобус Банк та Креді Агріколь Банк.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *