Білорусь за місяць втратила 16% золотовалютних резервів

Станом на 1 вересня 2020 року міжнародні резервні активи Республіки Білорусь склали $7,458 млрд, що на 15,8% менше ніж їх показник у липні.

За даними центробанку Білорусі, в серпні золотовалютні резерви зменшились на $1,4 млрд після їх зростання в липні на 0,7%, або на $61,8 млн до $8,86 млрд (в еквіваленті).

«Зниження рівня міжнародних резервних активів за підсумками серпня в основному обумовлено продажем Національним банком іноземної валюти на торгах ВАТ «Білоруська валютно-фондова біржа», — зазначає регулятор.

При цьому урядом і центробанком Білорусі виконано зовнішніх і внутрішніх зобов’язань в іноземній валюті на загальну суму $351,7 млн.

Підтримці рівня золотовалютних резервів країни в серпні також сприяло надходження коштів від продажу облігацій міністерства фінансів, номінованих в іноземній валюті, а також надходження іноземної валюти в бюджет.

Національний банк Білорусі очікує обсяг міжнародних резервів на 1 січня 2021 року не менше $7,3 млрд.

Центробанк Білорусі призупинив кредитування банків з 24 серпня по 15 вересня 2020 року через загрозу девальвації.

З 1 вересня найбільший банк країни — Білорусбанк заморозив прийом нових заявок на видачу кредитів, а також збільшив терміни розгляду отриманих заявок за кредитами від 5 до 15 днів.

Раніше білоруські облігації обвалилися через протестні акції та загрозу санкцій.

За сім місяців 2020 року державний борг Білорусі зріс на 18,6%, або на 8,3 млрд рублів і станом на 1 серпня становив 53,1 млрд руб.

Після виборів президента Білорусі 9 серпня по всій країні проходять протестні акції та страйки. Влада намагається придушити мирні акції протесту силовими методами.

Євросоюз і США вимагають від чинного президента країни Олександра Лукашенка, який за офіційними даними виграв чергові президентські вибори, зупинити насильство, та погрожують санкціями.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *