Битва за «Укртелеком». Суд став на бік Ахметова

Господарський суд Києва відмовив у задоволенні позову Фонду держмайна України до ТОВ «ЕСУ» у справі про розірвання договору купівлі- продажу акцій «Укртелекому». Рішення з’явилося в Єдиному реєстрі судових рішень.

Деталі і коментарі: У 2011 році компанія «ЕСУ», яка належить Рінату Ахметову, купила у Фонду держмайна 92,79% акцій «Укртелекому» за 10,5 млрд гривень. У травні 2017 року ФДМУ звернувся до Господарського суду Києва з позовом до «ЕСУ» про розірвання договору купівлі-продажу та стягнення з відповідача 2,17 млрд гривень пені. ФДМУ вказував, що «ЕСУ», як покупець, порушив умови приватизаційного договору. Інвестиційний план передбачав внесення протягом п’яти років інвестицій в «Укртелеком» у сумі не менше $450 млн, але «ЕСУ» цього не зробив. Окрім того, за даними ФДМУ, покупець не створив та не передав у державну власність телекомунікаційну мережу спеціального призначення.

У жовтні 2017 року Господарський суд Києва задовольнив позов ФДМ і вирішив повернути 92,791% пакет акцій «Укртелекому» в державну власність та стягнути 2,17 млрд грн пені з «ЕСУ» за невиконання інвестиційних зобов’язань. Згодом це рішення підтвердив апеляційний господарський суд. Але у 2018 році Верховний суд задовольнив касаційну скаргу «ЕСУ» і направив справу на повторний розгляд суду першої інстанції. І ось Господарський суд Києва нещодавно вирішив, що вимога Фонду держмайна про повернення пакету акцій «Укртелекому» у державну власність є безпідставною. Щоправда, це рішення може бути оскаржене в апеляційній інстанції. 

Експрес

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *