Бойовий підводний дрон, що будується в Китаї, може стати найбільшим у світі

Бойовий підводний дрон, що будується в Китаї, може стати найбільшим у світі

Китай будує підводний човен нової конструкції без традиційної рубки, яка є частиною будь-якої субмарини. Є припущення, що це буде морський бойовий дрон, але воно дискусійне, пишуть експерти Defense Express. Якщо ж це так, то цей дрон має стати найбільш у світі.

Будівництво ведеться на верфі у місті Гуанчжоу, яка до цього не будувала підводні човни. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «УНІАН».

Бойовий підводний дрон, що будується в Китаї, може стати найбільшим у світі

Про будівництво човна повідомив аналітик HI Sutton у Naval News, оцінивши супутникові знімки. На них зафіксовано будівництво субмарини на верфі у місті Гуанчжоу, яка до цього не будувала підводні човни.

Експерти Defense Express зазначили, що, вочевидь, йдеться про Guangzhou Shipyard International (GSI) на острові Лунсює, що на південь від міста.

“На це вказує те, що на фото також зафіксовано експериментальний стелс-тримаран, який був продемонстрований наприкінці 2024 року під час Airshow China під назвою Orca. Він також відомий, як JARI USV, що будувався саме на цій верфі”, – пояснили вони.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Наголошується, що новий підводний човен має “доволі помірні розміри”: довжина близько 45 метрів, ширина 5 метрів. Окрім відсутності рубки, особливістю його є Х-подібні рулі. Обидва ці фактори, на думку військових аналітиків, мають, вочевидь, знизити помітність субмарини.

Вони зазначили, що в Китаї це другий підводний човен без рубки. Перший, довжиною 50 метрів, був побудований у 2018 році.

Питання, чи є ця субмарина безпілотною, у Defense Express називають “доволі дискусійним”. Naval News вказує, що “якби мова йшла про дрон, то він вийшов завеликим, навіть якщо він має торпедне озброєння”.

“Але конструкція все одно менша за традиційні дизель-електричні підводні човни. Для порівняння, російські “Варшавянки” мають довжину близько 74 метрів, а ширину 10 метрів”, – пише Defense Express.

Тому експерти висувають припущення, що ця субмарина все ж є пілотованою, але призначена для дій на мілководді або для спеціальних місій на морському дні.

“До цього можливо додати, що цей підводний човен може бути “возимим”. Щось на кшталт російський глибоководних апаратів типу “Лошарика”, які стикується із носіями типу БС-136 “Оренбург” чи К-329 “Белгород””, – пояснили вони.

Вони також припускають, що з цією субмариною може бути та ж ситуація, що і з тримараном JARI USV, побудованим на цій же верфі. Він заявлений “як повноцінний морський дрон, але є опційно-пілотованим”. Можливо нова субмарина також створена за аналогічним принцом, вважають Defense Express.

На думку аналітиків, JARI USV – це фактично повноцінний бойовий корабель із загальною водотоннажністю у 420 тонн. Він має повноцінне озброєння у вигляді 30-мм артилерійської установки та 8 вертикальних шахт для протикорабельних чи зенітних ракет. Окрім того, він несе вертолітний БПЛА, а також оснащений РЛС з АФАР для огляду на 360 градусів.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

У його розробці, зазначається, брали участь одразу чотири китайські наукові центри. Тож не виключено, припускають, що й новий підводний човен є передовим дослідним проєктом.

Також у Defense Express нагадали, що саме на верфях Guangzhou Shipyard International будуються спеціальні десантні баржі-мости для висадки на Тайвань за аналогією Mulberry Harbours часів Другої світової.

Військові можливості Китаю: останні новини

Як повідомляв нещодавно УНІАН, у Китаї в західній частині Пекіна будують військовий підземний командний центр, який, на думку розвідки США, принаймні удесятеро буде більшим за Пентагон. На супутникових знімках видно будмайданчик площею близько 1500 акрів. Глибокі ями на ньому, за оцінками військових експертів, – стануть бункерами для захисту китайських військових лідерів під час будь-якого конфлікту, зокрема і на випадок ядерної війни.

Також у місті Мяньян Китай будує величезний комплекс з лазерного термоядерного синтезу, який може допомогти в розробці ядерної зброї та вивченні можливостей генерації електроенергії.

До того ж Китай будує десантні баржі для вторгнення на Тайвань, вважає військовий оглядач Девід Акс. Вони, ймовірно, призначені, для перевезення військової техніки до берегів Тайваню.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *