Борги за газ серед населення почали рости

Про це повідомили в Асоціації постачальників енергоресурсів (АПЕ), що об’єднує 30 постачальників природного газу.

За підсумками жовтня, ситуація з оплатою ресурсу стрімко погіршується: за узагальненими даними членів асоціації, кількість домогосподарств-боржників збільшилася до 60%, сказав перший заступник голови правління асоціації Євген Нацвін-Степанов.

Причина зниження рівня розрахунків – заборона на відключення боржників і на нарахування їм штрафів та пені через карантин. “Закон №530-IX позбавив постачальників одного з найбільш вагомих важелів впливу на боржників можливості обмеження і відключення за несплату.

“В результаті значна кількість громадян просто перестали платити за спожиті ресурси”, – зазначив Нацвін-Степанов. При цьому в АПЕ звернули увагу, що частка газових боргів є найзначнішою в структурі заборгованості населення за ЖКП.

Найбільш критична ситуація із заборгованістю – в Донецькій, Одеській, Харківській та Дніпропетровській областях: борги жителів кожного з цих регіонів перевищують 2 млрд грн. Найкраще побутові споживачі платять за газ в Рівненській, Кіровоградській та Черкаській областях.

У АПЕ висловили побоювання, що в разі непогашення українцями боргів за газ і ЖКП країну в розпал опалювального періоду може очікувати колапс комунальної системи. Крім цього, систематичні неплатежі ведуть до накопичення боргів, які потім споживачам буде ще складніше погасити, зазначили в АПЕ.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *