Будинок Шепелева в центрі Києва відійшов фірмі чоловіка судді

ТОВ «Гринвіч Білд» чоловіка судді Миколаївського апеляційного суду Наталії Тищук стало власником будинку площею 2145,7 кв.м. в центрі Києва — по вулиці Івана Франка 15-а.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 22 жовтня, якою на цю нерухомість накладено арешт.

Компанія «Гринвіч Білд» створена 21 липня цього року. Її першозасновником був адвокат Яків Гольдарб, який представляв у судах попереднього власника будинку — компанію «Деволіа Істейт ЛЛП» зі Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії. Ще раніше будинок належав ТОВ «Терен», частка в якому була оформлена на сина екснардепа Олександр Шепелева. 

Кілька років будинок був під арештом, у тому числі, через справу про розтрату коштів «Родовід Банку», але 25 травня цього року Апеляційною палатою Вищого антикорупційного суду арешт скасовано, хоча текст рішення до реєстру не внесено. Причиною стала відсутність підозрюваних конкретно в цьому провадженні, яке розслідувалося з 2013 року.

14 вересня Київський апеляційний суд скасував ще один арешт цього ж будинку — рішенням Шевченківського суду Києва від 2017 року за клопотанням СБУ у провадженні про шахрайство. За матеріалами слідства, у жовтні-листопаді 2016-го будинок кілька разів фіктивно перепродали і він перейшов у власність «Деволіа Істейт» підставі підроблених документів.

Компанію «Деволіа» знову представляв адвокат Гольдарб. Після скасування арештів приміщення отимало нового власника — ТОВ «Гринвіч Білд», першим засновником якого став Гольдарб.

У жовтні засновником «Гринвіч Білд» став деякий Артем Полозков, а до кінця місяця — ТОВ БЦ «Франк».

Компанія БЦ «Франк» зі статутним капіталом 4 мільйони гривень створена 10 жовтня цього року і її засновником значиться В’ячеслав Тищук. Це чоловік Наталії Тищук — судді Миколаївського апеляційного суду.

У декларації судді за 2020 рік є дані, що її чоловік має у власності більше 40 об’єктів нерухомості — два житлових будинки в Миколаєві, чотири офіси, одну квартиру в Одесі (куплена у 2020 році), апартаменти у Поляниці / Яремче, Івано-Франківська область (придбано у 2020-му) і 34 земельні ділянки. За минулий рік чоловік судді заробив майже 5 мільйонів гривень.

22 жовтня Святошинський суд Києва поновив арешт будинків по вулиці Івана Франка.

Мова одразу про три об’єкти:

  • нежитлові приміщення в будинку площею 2145,7 кв.м. в будинку 15-а, право власності на яке зареєстроване за ТОВ «Гринвіч Білд».
  • нежитлові приміщення у будинку №17-б на вулиці Івана Франка, право власності сейшельської компанії «Індастріал Ессетс Холдінг» (INDUSTRIAL ASSETS HOLDING LTD);
  • нежитлові приміщення площею 381 і 1785 кв.м. в будинку 17-а, якими володіє «Макс Інвестментс Лайн» (MAX INVESTMENT LINE LTD).

За рішенням суду арешт передбачає заборону власнику чи особам, які будуть діяти за його дорученням, відчужувати, розпоряджатися та користуватися цим нерухомим майном.

Водночас ці будинки передаються Нацагентству з управління арештованими активами (АРМА) — в управління для реалізації або передачі в управління за договором.

Суд наклав арешт на підставі інформації слідчого, про те що невстановлені особи у період із січня 2013 року по вересень 2016-го із залученням низки осіб і двох нотаріусів вчиняли незаконні реєстраційні дії і використовували підроблені документи і печатки підприємств для заволодіння майновими правами та майном ТОВ «ВКФ Амос», ГО «Український нагляд», ТОВ «ХК «Київреставратор», ТОВ «ФІК «Старе місто», ТОВ «Терен», ТОВ «Шуменський ринок», ПАТ «Черкасиобленерго».

Протягом вересня 2016-го невстановлені особи підробили договір купівлі-продажу частки у статутному капіталі ТОВ «ХК «Київреставратор», протокол загальних зборів учасників цього товаритсва, використали ці завідомо підроблені документи для реєстрації зміни засновників компанії і заволоділи часткою ТОВ «ХК «Київреставратор» у статутному капіталі ТОВ «ФІК «Старе місто» та ТОВ «Терен» та належним на праві власності цим юридичним особам нерухомим майном.

Нагадаємо, що у 2018 році двоє чоловіків намагалися продати сусідні будинки по вулиці Івана Франка 17-а і 17-б, що також були арештовані у кримінальних провадженнях Шепелева. Продавці просили 2,5 мільйони доларів і переконували покупця, що вирішать питання з арештом, бо мають зв’язки в СБУ і військовій прокуратурі. За шахрайство чоловіків засудили умовно.

У жовтні 2018 року під час допиту в Дарницькому суді банкір Сергій Дядечко заявив:

«Мне известно, что здание на Ивана Франка 15а, 17а, 17б ранее представлявшие Шепелева адвокаты [вывели] на себя и пустили в продажу. Я знаю, что Шепелев не рассчитался с адвокатом Мохийчуком… После того как бывший адвокат Шепелева Мохийчук, который три года представлял его во всех судах, по доверенности от Михаила Шепелева, его сына, переписал на своих доверенных лиц ряд объектов, перепродал через ряд своих компаний и эти объекты появились на рынке под продажу, я обратился с заявление в главную военную прокуратуру, чтоб на них был наложен арест».

Колишній власник «Родовід Банку» Дядечко є свідком і потерпілим у низці справ проти Шепелева, в тому числі, стверджує, що той замовляв його викрадення і вбивство.

7 серпня 2020 Деснянський суд Києва засудив Олександра Шепелева до 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна за надання неправомірної вигоди конвоїру та втечу з-під варти.

Наразі це перший вирок Шепелеву. У Святошинському, Дарницькому, Києво-Святошинському і Шевченківському судах розглядаються також інші справи Шепелева щодо розтрати коштів «Родовід Банку», організації двох замахів на вбивство банкіра Сергія Дядечка, замовлення умисного вбивства банкіра Сергія Кириченка у 2003 році і  вбивства у 2006 році полковника УБОЗ Романа Єрохіна.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid