Чергова мильна бульбашка від НАБУ та САП лопнула. Справу по Укргазвидобуванню закрито

Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила кримінальне провадження про можливе отримання посадовцями «Укргазвидобування» неправомірної винагороди за не перешкоджання у виконанні контрактів.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу від 12 липня.

Рішення прийнято 6 червня 2019 року прокурором відділу САП Лучківим Ю.В. Підстави прийняття такого рішення не вказані.

Але раніше цього ж дня, 6 червня, прокурор Лучків і детектив НАБУ Пісний брали участь у засіданні Солом’янського суду, в якому просили продовжити строк досудового розслідування до 6 серпня. У клопотанні йшлося про необхідність допитати свідків і змінити (уточнити) підозру.

В ухвалі суду є пояснення адвокатів, що  «активна» фаза слідчих дій була у грудні 2018, коли пройшли обшуки і вилучалися, в тому числі, грошові кошти. Після цього, було три місяці «тиші» і в березні 2019 року – знову обшуки і затримання двох посадовців УГВ, яким вручено письмове повідомлення про підозру. До цього часу предмет неправомірної вигоди не знайдений, тобто його немає, контролю за вчиненням злочину не було, «мічених» грошей і заявника також.

Прокурор підтвердив, що дійсно не було заявника, не було контролю за вчиненням злочину, не було і «мічених» грошей, але, на його думку, це не свідчить про відсутність події злочину. Прокурор наполягав на тому, що про це ще зарано говорити і переконував, що існує нагальна потреба в продовженні строків досудового розслідування.

Справу завели у квітні 2018 року.  Була версія, що посадовці «Укргазвидобування» через посередника (директора та засновника ТОВ «ТД «МІК Трейд») отримували неправомірну винагороду за не перешкоджання ТОВ «МІК» у виконанні контрактів загальною вартістю 222, 4 млн грн. В якості неправомірної вигоди начебто передали автомобіль Toyota Land Cruiser 200 2015 р.в. і грошові кошти в сумі 922 тис. 500 доларів США. Спочатку справою займалось СБУ, але потім її передали в НАБУ.

Суд відмовився продовжувати строк досудового розслідування, вважаючи, що він уже закінчився на момент звернення НАБУ і САП. Суд з’ясував, що перший підозрюваний у справі з’явився 26 лютого 2019 і тому саме з цього моменту треба відраховувати строки. Прокурор не погоджувався, аргументуючи тим, що матеріали на цю особу виділили в окреме провадження і строк треба відраховувати з березня, коли вручили підозри двом іншим особам.

Однак суд вирішив, що строк досудового розслідування закінчився і поновленню не підлягає. Після цього прокурор закрив справу.

У реєстрі вже є ухвали про скасування арешту вилучених речей та документів, зокрема 94 тис. доларіві 153 тис. доларів, які випали з вікна 18 поверху в день обшуку.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *