Чи обов'язково відкривати ФОП для інтернет-магазину: поради юриста

Чи обов’язково відкривати ФОП для інтернет-магазину: поради юриста

Відкрити інтернет-магазин в Інстаграм — чи не найлегший спосіб розпочати власну справу. Соціальна мережа налічує майже 12 млн користувачів з України та має багато інструментів для ведення бізнесу.

До того ж вона підходить для продажів будь-яких товарів — від косметики до автозапчастин. Проте у підприємців виникає чимало запитань, зокрема стосовно конкуренції та офіційного оформлення бізнесу. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «Юридична Газета».

Замислюючись, як відкрити свій інтернет-магазин в Інстаграмі, не варто перейматися через високу конкуренцію на платформі. Щоб просунути профіль, є сенс замовити послуги маркетингу на сайті Likesid.com: це прискорить просування у соцмережі. Але юридичні аспекти відкриття власного бізнесу дійсно потребують уваги.

Коли потрібно відкривати ФОП для інтернет-магазину

Згідно з чинним законодавством, як тільки ви почали отримувати регулярний дохід, потрібно реєструватися як ФОП чи юридична особа. Найчастіше бізнесмени-початківці реєструють ФОП. Це можна зробити кількома способами:

Зареєструватись через Дію. Послуга безоплатна, процедура реєстрації триває менше ніж 10 хвилин.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Відвідати ЦНАП чи державного реєстратора. Заповніть заяву на реєстрацію ФОП і запишіться до ЦНАПу за місцем прописки. Якщо у вашому місті немає ЦНАП, можна знайти акредитованого державного реєстратора на сайті Міністерства юстиції.

Звернутися до юриста. Платні послуги мають свої переваги: спеціаліст допоможе обрати групу і КВЕД, відповість на будь-які питання.

Якщо ви вирішили зробити свій інтернет магазин в Інстаграмі, але відкривати ФОП не бажаєте, є ризик «попастися». На вас можуть донести конкуренти, або ж фінмоніторинг захоче пояснень, звідки взялися гроші на картці. З кожним роком ДПС посилює контроль за онлайн-бізнесом, тому не варто ризикувати.

Яку систему оподаткування вибрати

ФОП може працювати на загальній системі оподаткування чи платити єдиний податок (ЄП).

На загальній системі сума податків розраховується із чистого прибутку. Підприємець сплачує ПДФО, ЄСВ (єдиний соціальний внесок) та військовий збір. Якщо виторг перевищує 1 млн, доведеться також платити податок на додану вартість.

Більшість ФОП для Інстаграм магазину обирають спрощену систему: у цьому випадку достатньо платити лише ЄП та ЄСВ. З 1 квітня 2024 року мінімальний розмір ЄСВ становить 1760 гривень. Але сплачувати єдиний соціальний внесок «за себе» не обов’язково: на час воєнного стану його сплата лишається добровільною. Щоправда, у такому випадку не нараховується страховий стаж.

Припустимо, що ви вирішили відкрити ФОП на спрощеній системі, і поки що не сплачуєте ЄСВ. Все, що вам потрібно платити — єдиний податок. А як саме він розраховується, залежить від групи ФОП.

Різниця між групами ФОП

В Україні існують 4 групи платників ЄП:

Перша. Роздрібна торгівля на ринку, надання послуг приватним особам. Не мають найманих працівників. Дохід — до 1.1 млн на рік.

Друга. Торгівля на ринку та в магазині, ресторанний бізнес, побутові послуги, виробництво харчових та нехарчових продуктів. Кількість найманих працівників – до 10. Дохід — до 5.9 млн на рік.

Третя. Торгівля, ресторанний бізнес, вантажні й пасажирські перевезення тощо. Дозволено працювати з закордонними клієнтами, надавати послуги населенню та комунальним підприємствам. Ліміт — до 8.285.700 млн на рік.

Четверта. Сільськогосподарська діяльність: вирощування агрокультур, розведення тварин, рибальство.

Обираючи групу, варто зважати на КВЕД — загальноприйняту класифікацію видів економічної діяльності. Наприклад, найбільш популярні КВЕД для блогера — 73.11, 70.21, 73.12. Інстаграм-магазини зазвичай обирають 47.91 — роздрібну торгівлю, що здійснюється через мережу інтернет.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

Після того, як ви обрали КВЕД, подивіться, до яких груп він може належати. Для більшості інтернет-магазинів в Інстаграмі підходять друга та третя групи.

Особливості:

Якщо обираєте другу групу, то будете платити фіксовану суму податку — 20% від мінімальної заробітної платні. У 2024 році це складатиме 1420 грн на місяць.

Якщо обираєте третю групу, будете сплачувати 5% від доходу.

При відсутності доходу платити не треба, тому цю групу часто обирають підприємці-початківці. Якщо на старті прибуток невеликий, то сума податку теж буде мізерною. Проте ви при цьому працюватимете легально.

Якщо ви не можете вирішити, яку групу обрати, варто проконсультуватися зі спеціалістами. Вони підкажуть, як краще зробити, щоб працювати легально та без зайвих хвилювань розвивати свій інтернет-магазин.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *