ДБР завершило розслідування ще одної штучно створеної та безперспективної справи Тупицького

Завершено досудове розслідування стосовно колишнього Голови Конституційного Суду України та головного бухгалтера суду за фактами несанкціонованого втручання в роботу автоматизованої системи.

Про це повідомляє Офіс генпрокурора.

Розслідуванням встановлено, що колишній Голова Суду за попередньою змовою з головним бухгалтером несанкціоновано втрутилися в роботу автоматизованої системи дистанційного обслуговування клієнтів Державної казначейської служби України при підписанні електронних бухгалтерських документів. У результаті було спотворено інформацію про дійсного їх підписувача, порушено процес обробки інформації, а також встановлений порядок її маршрутизації.

Ексголові Суду інкримінують передачу захищеного електронного носія із власним ключем кваліфікованого електронного підпису та пароль до нього головному бухгалтеру. Після відсторонення Тупицького від посади через повідомлення про підозру в грудні 2020 року він дав головному бухгалтеру КСУ вказівку про подальше використання цього ключа від його імені та замість нього для підписання платіжних та інших документів в автоматизованій системі. Несанкціоновані втручання відбувалися навіть під час перебування підозрюваного за кордоном.

У такий спосіб було підписано понад 200 електронних платіжних доручень, електронних документів з бюджетних зобов’язань, з розподілу показників зведених кошторисів, розподілів відкритих асигнувань та кошторисних призначень тощо.

Наразі захисту повідомлено про завершення розслідування та відкрито матеріали для ознайомлення.

Нагадаємо, що в Подільському райсуді Києва ще з початку літа триває підготовче засідання в іншій справі Тупицького. Голову КСУ звинувачують у підкупі свідка і наданні завідомо неправдивих показань упоєднанні зі штучним створенням доказів у кримінальному провадженні щодо заволодіння майновими активами ЗАТ «Зуївський енергомеханічний завод».

27 березня 2021 року президент Зеленський скасував Указ про призначення Тупицького суддею КСУ в 2013-му. Так Тупицький втратив повноваження судді і голови Конституційного суду. Але 14 липня Верховний суд визнав незаконним Указ президента Зеленського.

Після цього стало відомо, що колишньому голові Конституційного Суду України Тупицькому також оголосили підозру в несанкціонованому втручанні в роботу автоматизованої системи.

 

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid