Дефіцит зведеного платіжного балансу за 10 місяців становить $833 млн

Дефіцит зведеного платіжного балансу за 10 місяців становить $833 млн порівняно з профіцитом у розмірі $2,1 млрд за такий самий період у 2019 році.

Про це йдеться у листопадовому Макроекономічному і монетарному огляді Національного банку.

Профіцит поточного рахунку становив $5,06 млрд (за 10 місяців минулого року був дефіцит $6,2 млрд), а дефіцит фінансового рахунку – $5,9 млрд (у січні-жовтні 2019 року був профіцит $8,3 млрд).

За фінансовим рахунком зберігався відтік капіталу ($1,2 млрд), хоча и?ого обсяг був меншим за попередній місяць. Він був забезпечении? усіма секторами. Подальшии? помірнии? вихід нерезидентів з ОВДП у національніи? валюті сформував незначнии? відтік капіталу державного сектору. А відтік капіталу приватного сектору відбувся за рахунок виплат за торговими кредитами і довгостроковими позиками, а також від’ємних реінвестованих доходів.

У результаті зведении? платіжнии? баланс був сформовании? з дефіцитом ($343 млн), а міжнародні резерви зменшилися до $26,1 млрд, що покриває 4,4 місяця маи?бутнього імпорту.

При цьому поточнии? рахунок повернувся до профіциту ($817 млн), а фінансовий рахунок залишився дефіцитним ($1,16 млрд). Це сталося завдяки значному додатному сальдо первинних доходів, що сформувалося через відсутність виплат за реструктуризованим боргом, та звуженню дефіциту зовнішньоі? торгівлі. Останнє було спричинене поглибленням падіння імпорту товарів і послуг, тоді як експорт залишився на минулорічному рівні.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *