Держава повернула собі колишню будівлю суду в Києві, яку приватизували за фальшивими документами

Шевченківський суд Києва скасував арешт нежитлової восьмиповерхової будівлі площею 1547 м2 у м. Київ, провулок Рильський, 8. Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 3 жовтня.

Арешт накладався у справі про шахрайське заволодіння будинком.

До 2012 року тут на умовах оренди розміщувався Київський апеляційний господарський суд.

Пізніше об’єкт включили до державного майна, що забезпечує діяльність Верховної Ради України. З 2016 року він визнаний аварійним.

За версією слідства, у 2018 році виходець із Луганська Максим Зінов’єв залучив представника за довіреністю для реєстрації права власності за ним на на цю будівлю і оформлення подальшого її продажу ТОВ «Бізнес центр вісімка». Засновником фірми також є Зінов’єв.

Для державної реєстрації Зінов’єв надав договір, начебто посвідчений нотаріусом, що голова ФДМУ продав громадянину йому будинок за 1,25 млн грн.

Водночас відомо, що державними органами рішення про продаж будинку не приймалося.

Під час перевірки з’ясувалося, що бланк, на якому виконано договір купівлі-продажу, витрачено 12.01.2010 на виготовлення довіреності.

У листопаді 2018 Шевченківський суд Києва арештував будинок, заборонивши користуватись та розпоряджатись ним.

Управління адміністративними будинками ВР звернулося до Міністерства юстиції зі скаргою і 12 березня 2019 року державна реєстрація права власності на будинок була скасована.

Кошторисом Верховної Ради України та річним планом закупівель Управління справами ВР на 2019 рік передбачено 45 млн грн на проведення капітального ремонту аварійного адміністративного будинку Верховної Ради у провулку Рильському,8. Зволікання з проведенням капітального ремонту може призвести до подальшого руйнування будинку. Перший заступник керівника Апарату ВР Боднар П. просив скасувати арешт на будівлю.

Слідчий поліції, яка розслідує справу про заволодіння будинком, проти скасування арешту не заперечував.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *