Держава виплачуватиме зарплати працівникам малого бізнесу, які втратили роботу через карантин

В Україні набув чинності закон, відповідно до якого уряд допомагатиме малим та середнім підприємствам, які призупинили свою роботу на час карантину, виплачувати зарплати працівникам. Відповідна допомога передбачена законом №3275, який Рада ухвалила 30 березня, повідомляють у Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

Зокрема, цей закон запроваджує поняття «часткового безробіття на період карантину». Держава готова виплачувати кошти тим роботодавцям, працівники яких стали «частково безробітними». Для цього роботодавцю потрібно звернутися до центру зайнятості за місцем своєї реєстрації та подати:

  • Заяву (у довільній формі)
  • Копію наказу про скорочення виробництва на підприємстві у зв’язку з карантином (у наказі має бути дата, коли таке припинення виробництва відбулося);
  • Відомості про працівників, які через карантин та скорочення виробництва потребують допомоги по частковому безробіттю (у яких скоротилася кількість робочих годин на більш ніж 50%);
  • Довідку про відсутність заборгованості зі сплати зарплати та ЄСВ за працівників підприємства.

«Право на допомогу по частковому безробіттю мають застраховані особи, з якими роботодавцем оформлено трудові відносини», — зазначають у Мінекономіки.

Відповідно до закону, розмір державної допомоги з часткового безробіття має скласти до 2/3 окладу за кожну годину, яку скоротили працівнику, але не може перевищувати розміру прожиткового мінімуму (з 1 січня 2020 року — 2102 гривні на місяць).

 

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *