Держбанки цьогоріч скоротили портфелі NPL на 35 млрд грн

З початку 2021 року обсяг непрацюючих кредитів банків державного сектору зменшився на 11% або на 35 млрд грн.

Про це йшлося на зустрічі міністра фінансів Сергія Марченка з регіональним директором Світового банку у справах країн Східної Європи (Білорусь, Молдова та Україна) Арупом Банерджі, повідомляє Мінфін.

Водночас було підняте питання зменшення частки непрацюючих кредитів (NPL) у банках до визначеного рівня в 20%.

Сторони також обговорили питання щодо врегулювання неплатоспроможності банків, подальшого розвитку ринків капіталу та зменшення державного регулювання банків.

Марченко зазначив, що важливою складовою реформування держбанків є зменшення частки держави у банківському секторі до 25%. Задля цієї мети уряд вже затвердив основні напрями діяльності Укрексімбанку, Ощадбанку та ПриватБанку та схвалив стратегії їх розвитку.

Однією з тем обговорення було продовження співпраці для реалізації продажу частини Ощадбанку. Ключовим елементом співробітництва є завершення процедур підготовки та приєднання Ощадбанку до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

22 жовтня Ощадбанк і ЄБРР підписали мандатний лист щодо надання довгострокового фінансування у вигляді субординованого кредиту з можливістю конвертації в акції держбанку до 100 млн євро.

За січень-жовтень банки скоротили портфелі NPL на 8,4% або на 58,2 млрд грн, а частка проблемних кредитів у банках скоротилася з 33,3% до 32,7%.

За майже два роки держбанки скоротили портфелі NPL на 108 млрд грн, що склало майже 80% від загального скорочення в банківській системі – до 35% на 1 вересня.

У І півріччі 2021 року держбанки скоротили портфелі NPL на 5% – до 295,5 млрд грн.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *