Держборг Білорусі зріс майже на 20%

За сім місяців 2020 року державний борг Білорусі зріс на 18,6%, або на 8,3 млрд руб.

За даними міністерства фінансів Білорусі, станом на 1 серпня держборг Білорусі становив 53,1 млрд руб і збільшився порівняно з початком 2020 року на 8,3 млрд рублів, або на 18,6%.

Зовнішній державний борг Білорусі на 1 серпня становив $17,8 млрд, збільшившись з початку року на $0,6 млрд (з урахуванням курсових коливань), або на 3,7%.

Внутрішній держборг країни становив 9,8 млрд рублів, збільшившись з початку року на 1 млрд рублів (з урахуванням курсових коливань), або на 11,8%.

У січні-липні 2020 року отримала зовнішні державні позики на суму, еквівалентну $1,84 млрд. Погашення зовнішнього держборгу за сім місяців року склало майже 1,05 млрд.

У січні-липні 2020 року Білорусь розмісила внутрішніх валютних і рублевих державних облігацій для юридичних та фізичних осіб на суму, еквівалентну $210 млн і 200 млн руб. Погашено валютних і рублевих держоблігацій на суму, еквівалентну $360,4 млн s 161,2 млн руб.

Національний банк Білорусі призупинив кредитування банків з 24 серпня по 15 вересня 2020 року через загрозу девальвації.

Раніше білоруські облігації обвалилися через протестні акції та загрозу санкцій.

Після виборів президента Білорусі 9 серпня по всій країні проходять протестні акції та страйки. Влада намагається придушити мирні акції протесту силовими методами.

Євросоюз і США вимагають від чинного президента країни Олександра Лукашенка, який за офіційними даними виграв чергові президентські вибори, зупинити насильство, та погрожують санкціями.

Рейтингове агентство S&P попередило, що через загрозу санкцій Білорусь може бути відрізана від міжнародних ринків капіталу, оскільки санкції можуть мати негативний вплив на економічне зростання і довіру з боку інвесторів.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *