Держдеп США оприлюднив доповідь про порушення прав людини в Україні

Держдепартамент США оприлюднив щорічний звіт про дотримання прав людини у світі, в тому числі в Україні.

За 2020 рік в Україні зафіксували зловживання чиновників на тлі пандемії, проблеми з незалежністю судової влади, незаконні затримання силовиками, а також низку порушень повʼязаних із війною на Донбасі.

Звіт опублікований на сайті Держдепу.

У переліку істотних проблем України вбивства, тортури та випадки жорстокого поводження правоохоронців із затриманими, а також небезпечні для життя умови в тюрмах і СІЗО. Відзначають серйозні проблеми з незалежністю судової влади та довільні арешти або затримання силовиками.

У звіті наводяться у приклад факти довільних убивств поліцейськими або працівниками вʼязниць, включаючи побиття 59-річного увʼязненого у Вінницькій колонії.

«Влада, як правило, не вживала адекватних заходів для судового переслідування або покарання більшості посадових осіб, причетних до злочинів, що створювало атмосферу безкарності. Правозахисні групи та ООН відзначили значні недоліки в розслідуваннях можливих порушень прав людини, скоєних державними службами безпеки», — йдеться у звіті.

Держдеп відмітив кілька нападів на активістів та журналістів, які повʼязані з їх діяльністю. У звіті говориться про стан розслідування вбивств Катерини Гандзюк та Павла Шеремета, а також злочинів під час Революції гідності.

Відзначається тиск на журналістів з боку Служби безпеки, поліції та інших посадових осіб. Згадуються випадки тиску на журналістів Яніну Соколову і Юрія Бутусова у звʼязку з їх матеріалами про зірвану операцію по затриманню «ПВК Вагнера».

Крім цього відзначаються злочини, повʼязані з насильством або погрозою насильства, проти етнічних меншин, а також лесбіянок, геїв, бісексуалів або трансгендерів.

Окремо виділені порушення у звʼязку з війною на Донбасі, включаючи фізичне насильство з боку українських сил проти цивільних і членів збройних груп бойовиків. Проросійські сили помічені на вбивствах, викраденнях, тортурах, позасудових стратах, довільних арештах та обмеженнях свободи.

Щодо Криму у звіті говориться, що у 2020 році порушення містили викрадення, тортури та жорстоке поводження проти противників окупації, суворі та небезпечні умови в тюрмах, політичні вироки, незаконне втручання у приватне життя, а також серйозні обмеження свободи слова та цензуру.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *