ДФС: керівництво «Авант-Банку» довело його до банкрутства

Відповідно до ухвали Дніпровського райсуду м. Києва від 09 жовтня, слідчі ДФС розслідують кримінальне провадження №32017100040000035 за статтями ст. 218-1 Кримінального кодексу («Доведення банку до неплатоспроможності») та 219 («Доведення до банкрутства»).

«В ході досудового розслідування встановлено, що голова та члени правління, наглядової ради ПАТ «Авант-Банк», інші невстановлені особи вчинили доведення банку до неплатоспроможності», — йдеться в ухвалі суду.

Згідно з наведеною інформацією, за попередніми даними, завдана шкода може становити 862 млн грн (ліквідаційна маса банку ще не затверджена).

При цьому, як зазначається, відповідно до заяви ліквідатора «Авант-Банку», «службові особи з іншими невстановленими особами умисно, з корисливих мотивів, довели до банкрутства ТОВ «АМІС Креатив», ТОВ «Спортком Україна», ТОВ «Бізнескредитінвест», ТОВ «Торгівельний єдиний ресурс КС», ТОВ «Будпромтех-1», чим завдали матеріальної шкоди ПАТ «Авант-Банк»».

Нагадаємо, НБУ відніс «Авант-Банк» до категорії неплатоспроможних у січні-2016, а в лютому – відправив його на ліквідацію.

За даними Фонду гарантування, на 01.09.2017 вкладникам «Авант-Банку» в межах гарантійної суми були виплачені компенсації на 512,4 млн грн (92,7% запланованих виплат).

За даними НБУ, на 01.01.2016 власником 100% акцій «Авант-Банку» було ТОВ «Стабіл Холдинг», а бенефіціарами – 11 громадян Сейшельських островів та Белізу.

ЗМІ пов’язували «Авант-Банк», зокрема, з екс-генпрокурором Віталієм Яремою, однак у банку цю інформацію спростовували.

У 2011-2012 рр. співвласником «Авант-Банку» був нинішній глава Миколаївської ОДА Олексій Савченко

Фонд гарантування вкладів заявляв про спробу виведення активів з Дельта Банку на користь «Авант-Банку» шляхом операцій із забезпечення вимог на суму 0,5 млрд грн.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *