Дядечко відсудив $536 тисяч у радикала Скуратовського через дружину

Оболонський суд Києва визнав недійсним договір позики колишнім народним депутатом Сергієм Скуратовським 536 тис. доларів у банкіра Сергія Дядечка.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на рішення від 20 лютого. Апеляції не було і рішення вже набрало чинності.

Позов подала дружина Дядечка – Ольга. Вона заявила, що чоловік без її відома розпорядився спільним майном подружжя.

Гроші позичено ще у 2006 році і спочатку Дядечко сам судився про їх повернення.

13 квітня 2016 Оболонський райсуд у складі судді Белоконної задоволенні позову відмовив, оскільки Дядечко звернувся до суду тільки у 2015 році, а строк позовної давності становить три роки. Пізніше це рішення скасували і у 2018 суддя Майбоженко позов задовольнила, встановивши ряд важливих обставин для поновлення позовної давності. Враховано, що Скуратовський протягом тривалого часу зобов’язувався повернути гроші, що підтверджується показаннями свідків, та будь-яких дій, які б вказували на невизнання ним боргу, оспорювання позики за цей період ним не вживалось.

Крім того, розписка 2006 року про отримання Скуратовським позики була начебто вилучена у Дядечка співробітниками органів внутрішніх справ 7 квітня 2009 року та повернута лише у червні 2014 року, тому він не міг раніше звернутися до суду.

Також у березні 2012 року на життя Дядечка здійснено замах, після чого він залишив на тривалий час територію України (повернувся у грудні 2012).

Дядечко надав розписки 2009, 2012 і 2014 рр., які свідчили про часткове повернення Скуратовським боргу на суму близько 10 тис. доларів. Ці розписки мали свідчити про переривання строку позовної давності. Сам Скуратовський повернення будь-яких грошей заперечував.

В ході розгляду справи Скуратовський посилався виключно на підстави пропуску позовної давності, і такі дії суд розцінив як ухилення від виконання взятих на себе зобов’язань і позов Дядечка задовольнив.

Але 3 квітня 2019 Верховний суд скасував рішення і у вимогах повністю відмовив через закінчення строку позовної давності. Зазначено, що позивач не надав доказів, що в межах позовної давності звертався до Скуратовського з приводу повернення боргу, що намагався раніше повернути вилучену правоохоронцями розписку, знаючи про її місцезнаходження.

Після цього до суду з новим позовом звернулась дружина Дядечка, яка заявила, що дізналася про існування боргу лише в квітні 2019 із публікації в мережі Інтернет. Передані кошти є спільною сумісною власністю подружжя і згоди на їх позику вона не надавала. Жінка повідомила, що на час укладення договору зі Скуратовським вони були знайомі сім’ями, підтримували тісні дружні стосунки, мали ділові зв’язки. Вона надала спільні фотографії подружжя Дядечків і Скуратовського у святковій обстановці. Крім того, дружини Дядечка і Скуратовського у 2007 році стали засновницями двох обслуговуючих кооперативів –  «Садівницьке товариство «Медуниця» і  «Садівницьке товариство «Чиста криниця».

Сам Дядечко пояснив, що згоди дружини не питав, оскільки розраховував, що позика буде мати короткостроковий характер та не вплине на сімейний бюджет (гроші позичалися 25 жовтня 2016 і мали бути повернуті до 1 січня 2007). Скуратовського викликали в засідання, але повістка повернулася у зв’язку з відсутністю адресата.

Суд зазначив, що з урахуванням того, що Скуратовський знав про перебування Дядечка у шлюбі і що отримані кошти є спільною сумісною власністю подружжя, то, укладаючи спірний договір позики, сторони діяли недобросовісно, порушивши права дружини Дядечка як співвласника майна.

Договір позики визнано недійсним і тепер зі Скуратовського стягується 536 тис. доларів на користь Сергія Дядечка. Рішення ухвалив суддя Оболонського суду Андрій Жук і воно вже набуло чинності.

Сергій Скуратовський був народним депутатом 8 скликання від Радикалької партії Олега Ляшка.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *