Добрий ВАкС зобов’язав ексголову НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва 2 місяці носити електронний браслет замість тримання під вартою

Вищий антикорупційний суд частково задовольнив клопотання сторони обвинувачення та зобов’язав підозрюваного у справі про можливе незаконне преміювання ексголову правління «Нафтогазу» Андрія Коболєва ще 2 місяці носити електронний браслет.

Вищий антикорупційний суд зобов’язав підозрюваного у незаконному преміюванні ексголову правління НАК «Нафтогаз України Андрія Коболєва ще протягом 2 місяців носити електронний браслет. Відповідну ухвалу було постановлено 17 квітня.

«Клопотання прокурора Спеціалізованої антикорупційно прокуратури задовольнити частково. Продовжити строк дії обов’язків покладених на підозрюваного Коболєва, а саме прибувати за викликом до слідчого, суду, детектива, утримуватися від спілкування зі свідками, здати на зберігання закордонних паспортів, носити електронний засіб контролю, не відлучатися з міста Києва та області без дозволу слідчого та суду», – оголосила ухвалу слідчий суддя ВАКС Лариса Задорожна.

Згідно з ухвалою обов’язки Коболєва продовжено на 2 місяці. У порівнянні з попередньою ухвалою колишньому голові правління «Нафтогазу» дозволили тепер вільно пересуватися не лише Києвом, а і столичною областю, оскільки він проживає у Київській області.

Під час сьогоднішнього судового засідання сторона обвинувачення попросила продовжити строк дії обов’язків, покладених на Андрія Коболєву. Серед агрументів прокурор назвав можливість «знищення доказів у справі», вплив на свідків у справі. За словами прокурора САП підозрюваний у хороших відносинах з колишніми підлеглими.

Крім цього прокурор і далі наполягав, що існує ризик втечі за кордон колишнього голови правління НАК «Нафтогаз України». Також на обгрунтування необхідності продовження обов’язків для Андрія Коболєва прокурор навів не внесення ним застави у повному обсязі(понад 200 мільйонів гривень). На репліку захисників про те, що строк досудового розслідування завершено і, відповідно, вже відсутній ризик знищення документів, які мають значення для справи та впливу на свідків, прокурор зазначив, що «не всі свідки допитані. Багато свідків будуть у суді допитані вперше. Ми не отримали відповіді на звернення в порядку міжнародної правової допомоги».

Зі свого боку захисники колишнього голови правління НАК «Нафтогаз України» попросили суд повністю відмовити у задоволенні клопотання. Вони зазначили, що він демонстрував зразкову процесуальну поведінку. Щодо ризику виїзду за кордон, додали, що Андрій Коболєв одружився та «має міцні соціальні зв’язки з Україною».

Як повідомляла «Судово-юридична газета» 14 квітня Вищий антикорупційний суд залишив без розгляду повторне клопотання про продовження строків досудового розслідування у справі Андрія Коболєва

12 квітня Вищий антикорупційний суд відмовився продовжувати строк досудового розслідування у справі про можливе незаконне преміювання стосовно ексголови НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва.

«У задоволенні клопотання детектива Національного антикорупційного бюро про продовження строків досудового розслідування(у справі Коболєва) відмовити. Ухвала оскарженню не підлягяє», – оголосив рішення слідчий суддя ВАКС Олег Федоров.

19 січня 2023 року прокурором САП та детективами НАБУ повідомлено про підозру колишньому Голові правління НАК «Нафтогаз України», який, як вважає САП, зловживаючи своїм службовим становищем, забезпечив собі виплату премій на понад 229 млн грн. Йому інкриміновано вчинення злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

«У 2018 році голова правління, зловживаючи своїм службовим становищем, ініціював розгляд Наглядовою радою Компанії питання про погодження виплати премії за досягнення вагомих цілей, реалізацію важливих, стратегічних проектів працівникам НАК «Нафтогаз України», включаючи членів правління.

Пізніше посадовець підготував зміни та доповнення до Подання щодо виплати премії за екстраординарні досягнення, визначивши собі розмір премії у розмірі 10 млн доларів США. При цьому голова правління свідомо приховав від членів Комітету з призначень та винагород і Наглядової ради Компанії відомості про те, що для керівників підприємств, заснованих на державній власності, встановлено граничні розміри преміювання за підсумками роботи, а саме не більше 36 посадових окладів на рік. У результаті Наглядова рада НАК «Нафтогаз України» погодила зміни, що забезпечило голові правління виплату премій. Слідством встановлено, що протягом 2018 року голові правління було незаконно нараховано та виплачено премій на суму, що перевищує максимально допустиму на 229 250 410 грн», – зазначили у САП.

Автор Ярослав Конощук

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *