Доходи від здачі нерухомості в оренду потрібно задекларувати до 1 травня

Державна податкова служба констатує, що якщо ви здавали житло в оренду, то подати декларацію про майновий стан і доходи потрібно до 1 травня 2020 року.

Податківці зазначили, що відповідальною за нарахування і сплату податку на доходи фізичних осіб до бюджету у разі укладення договору оренди нерухомого майна між фізичними особами, які не є суб`єктами господарювання, є орендодавець.

Суми отриманого доходу, сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов`язання за результатами такого року орендодавець відображає у річній податковій декларації про майновий стан і доходи та подає її до контролюючого органу за місцем реєстрації (податкової адреси) до 1 травня року, наступного за звітним.

У випадку нотаріального посвідчення договору оренди об`єктів нерухомості, інформацію про такий договір контролюючому органу за податковою адресою платника податку — орендодавця подає нотаріус.

Податківці звертають увагу, що суб`єкти господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов`язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлтери), зобов`язані надіслати інформацію про укладені за їх посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості до ДФС за місцем своєї реєстрації в строки, передбачені для подання податкового розрахунку, за спеціальною формою.

Зазначається, що за порушення порядку або строків подання зазначеної інформації рієлтер несе відповідальність, передбачену за порушення порядку або строків подання податкової звітності.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *