Дослідження НБУ та Опендатабот: кожен дев’ятий українець став жертвою шахраїв від початку війни

Дослідження НБУ та Опендатабот: кожен дев’ятий українець став жертвою шахраїв від початку війни

Опендатабот у партнерстві з Національним банком України запустив масштабний просвітницький проєкт, аби з’ясувати, як працюють шахраї у воєнний час, та навчити українців протидіяти кібершахрайству (навчання у системі вже пройшли понад 112, 9 тисяч користувачів).


Найчастіше від ошуканців страждали молодь (віком від 18 до 24 років) та літні люди (65+). Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «ITC».
Під час опитування виявлено, що 11% українців ставали жертвами шахраїв від початку повномасштабного вторгнення, а найчастіше у цю категорію потрапляли молодь (18-24 роки) та люди віком 65+.

Дослідження НБУ та Опендатабот: кожен дев’ятий українець став жертвою шахраїв від початку війни

Найчастіше українців ошукували під час купівлі чи продажу товару в інтернеті — з таким стикався кожен другий респондент (52,74%). Друга за популярністю злодійська схема — фішингові посилання (18,57%). У 12,04% шахраї зламали соцмережі, а ще в 10,18% виманювали інформацію телефоном тощо.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

«Характерно, що більшість випадків виникають через розголошення громадянами даних своєї платіжної картки, одноразових паролів для підтвердження операцій, даних для входу до інтернет-банкінгу. Їх можна було б уникнути, пам’ятаючи та дотримуючись правил безпечного використання платіжних карток», — зазначає директор Департаменту платіжних систем та інноваційного розвитку Андрій Поддєрьогін.

Загалом за 8 місяців 2023 року в Україні було відкрито майже 60 тисяч проваджень про шахрайство — що більше, ніж за два попередні роки разом узяті (у 2021 відкрито 23,8 тисячі проваджень, а у 2022 — 32 тисячі). Цікаво, що, попри зростання загальної кількості проваджень, до суду доходить все менше справ — цього року, наприклад, розглянули лише 14% від загальної кількості справ (для порівняння, у 2021 році цей показник складав 30%).

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *