Достроково викупити євробонди зараз неможливо – Мінфін

Міністерство фінансів наразі не бачить можливості для дострокового викупу єврооблігацій України.

І це попри те, що їх ринкова вартість впала до близько 50% номіналу.

Про це міністр фінансів Сергій Марченко заявив у інтерв’ю.

«По-перше, немає коштів на це, а по-друге, виникне запитання у наших партнерів – куди ви використовуєте наші гроші. Але ситуація дійсно сприятлива, аби і варанти викупити, і єврооблігації. Ми над цим працюємо. Не можна сказати, що Мінфін це постійно відкидає. Але поки що це не виглядає доцільним на конкретний момент часу», – сказав Марченко.

Міністр вважає, що викуп євробондів зараз може зашкодити подальшим планам України, адже навіть розмови про потенційну реструктуризацію держборгу сприймаються Заходом без позитиву.

«У найближчу перспективу я не бачу жодних проблем із обслуговуванням зовнішнього боргу. За травень усі наші зовнішні виплати – дещо більше $200 млн. Це і ЄІБ, і МБРР, і МВФ, і частково – ОВДП. Те саме стосується червня, липня, серпня», – розповів Марченко.

Наразі єврооблігації України з погашенням у вересні цього року котируються приблизно за 58,3% від номіналу, у вересні наступного року – 42%, у вересні-2024 – 35,9%, а у вересні-2032 – 26,5%.

Перед вторгненням євробонди України падали на тлі новин про можливе вторгнення. Можливі геополітичні ризики вже тоді лякали інвесторів.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *