Доступ до роботи в ЄДЕССБ для рядових користувачів залишається безоплатним

28 грудня Кабінет Міністрів України затвердив постанову № 1396 «Деякі питання встановлення розміру плати за доступ до відомостей, що містяться в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва».

Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посилання на пресслужбу Уряду.

Постановою затверджено порядок та вартість підключення до отримання даних з Е-системи будівництва розміром 1870 грн щомісячно. Для доступу приватним компаніям необхідно буде укласти договір із технічним адміністратором ЄДЕССБ.

Звертаємо увагу, що для звичайних користувачів доступ до роботи в ЄДЕССБ, як і доступ до всієї інформації щодо будівництва на порталі https://e-construction.gov.ua й надалі залишається БЕЗОПЛАТНИМ. Ці гарантії зафіксовані на рівні законодавства.

Встановлення плати стосується виключно випадків взаємодії АPI ЄДСБ із інформаційними системами приватної форми власності у разі надання доступу до відомостей системи про характеристики об’єктів будівництва та статуси документів щодо них та з обробки статистичних або аналітичних даних.

Ці зміни дають змогу підвищити прозорість на будівельному ринку, оскільки сервіси перевірки нерухомості зможуть у режимі реального часу отримувати інформацію щодо стану будівництва.

Також набори даних щодо будівництва можна переглянути на Єдиному державному вебпорталі відкритих даних https://data.gov.ua/.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid