Економіка Китаю показала рекордне падіння через коронавірус

У першому кварталі 2020 року ВВП Китаю впав на 6,8% порівняно з аналогічним періодом минулого року через негативний вплив пандемії COVID-19.

Це перше падіння китайської економіки з початку публікації квартальних даних про ВВП Державним статистичним управлінням КНР у 1992 році, повідомляє Reuters.

За даними статистичного відомства Китаю в порівнянні з четвертим кварталом 2019 року ВВП скоротився на 9,8% за перші три місяці року. У попередньому кварталі економіка КНР зросла на 6% в річному вираженні.

Обсяг промвиробництва в КНР в березні знизився на 1,1% в річному вираженні після обвалу на 13,5% в січні-лютому. Виробництво у переробній промисловості в березні впало на 1,8% після падіння на 15,7% у січні-лютому, а темпи скорочення роздрібних продажів в березні сповільнилися до 15,8%.

Аграрний сектор за вказаний період скоротився на 3,2%, промислове виробництво — на 8,4%, сфера послуг — на 5,2%.

Реальний дохід на душу населення в Китаї скоротився в річному вимірі на 3,9% і становив за квартал 8561 юанів (близько $1,2 тис).

Тепер через пандемію китайському уряду необхідно приймати заходи для підтримки економіки в умовах зростаючого безробіття і соціальної нестабільності, намагаючись при цьому втримати під контролем боргове навантаження і фінансові ризики.

Нагадаємо, один із найбільших інвестбанків Goldman Sachs прогнозував падіння економіки Китаю в першому кварталі на 9% на тлі пандемії коронавірусу.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *