Економіка України успішно проходить глобальну фінансову кризу

Стрімке включення економіки влітку і поліпшення умов торгівлі завдяки високим цінам на залізну руду та сільськогосподарські продукти зменшує розміри падіння валового внутрішнього продукту країни.

Зокрема, ICU поліпшила прогноз динаміки ВВП України в 2020 році, знизивши оцінку його падіння до 5,7% з 6,7%, повідомив глава департаменту макроекономічних досліджень групи Сергій Ніколайчук

Ніколайчук зазначив, що економіка України, як і очікували в ICU, непогано проходить цю глобальну кризу завдяки своїми структурними характеристиками і проведеною макрофінансової стабілізації в попередні роки.

«Хоча результати могли б бути краще за умови більш широкого застосування монетарних і фіскальних стимулів, які стримуються невизначеністю щодо отримання офіційного фінансування в умовах обмежених ринкового», — додав глава департаменту.

За його словами, прогноз зростання ВВП на 2021 рік залишено майже незмінним на рівні 5,6%.

«Відновлення буде стимулюватися внутрішнім попитом, а внесок чистого експорту знову стане негативним. Значне підвищення мінімальної зарплати надасть додаткового імпульсу споживчому попиту, одночасно стримуючи інвестиції», — прокоментував прогноз Ніколайчук.

ICU очікує зростання інвестицій на тлі відновлення світової економіки, пом’якшення кредитних умов і певного монетарного ослаблення.

Як раніше повідомляв Держстат, падіння ВВП України в другому кварталі 2020 року склало 11,4% до аналогічно періоду 2019 року по порівнянні з 1,3% в першому кварталі.

НБУ очікує уповільнення спаду в третьому кварталі до 7,4%, в четвертому кварталі — до 3,8%, в цілому прогнозуючи зниження ВВП в 6%, а в наступному році очікує його зростання на 4%.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *