Ексвласники сплатять 1 млн фунтів стерлінгів ПриватБанку

Англійський суд зобов’язав колишніх власників та інших відповідачів виплатити державному ПриватБанку додатково 1 мільйон фунтів стерлінгів.

Як повідомляє пресслужба банку, слухання відбулося 1 лютого 2021 року.

За результатами слухання старший суддя Гордон-Сейкер задовольнив клопотання ПриватБанку щодо додаткового платежу в рахунок відшкодування витрат банку та зобов’язав Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова разом із іншими компаніями-відповідачами здійснити додаткову виплату 1 млн фунтів стерлінгів на користь банку до 15 березня 2021 року.

Таким чином, загальна сума виплачених коштів банку відповідачами разом із процентами становить понад 12 млн фунтів стерлінгів (що складається із проміжних виплат у розмірі 4,4 млн фунтів стерлінгів в рахунок судових витрат ПриватБанку у судах першої та апеляційної інстанції, та повернення 7,5 млн фунтів стерлінгів, сплачених банком відповідачам у грудні 2018 року).

Відповідачів також зобов’язали сплатити ПриватБанку близько 35 тис. фунтів стерлінгів витрат, понесених у зв’язку з поданням такого клопотання.

Нагадаємо, 19 грудня 2017 року Високий суд Англії та Уельсу видав судовий наказ про всесвітній арешт активів ексакціонерів ПриватБанку Коломойського, Боголюбова та шести компаній, які знаходяться в їхній власності або контролюються ними.

Коломойський та Боголюбов разом із шістьма корпоративними відповідачами подали клопотання щодо оскарження судового наказу про всесвітній арешт активів та юрисдикції англійського суду розглядати позови ПриватБанку.

Ці клопотання були задоволені в суді першої інстанції суддею Фанкортом 4 грудня 2018 року, та повністю були скасовані рішенням Апеляційного суду 15 жовтня 2019 року, яким було підтверджено, що позов Банку щодо шахрайства у розмірі $1,9 млрд, плюс проценти, проти ексвласників та інших може розглядатися англійським судом.

Апеляційний суд зобов’язав відповідачів сплатити ПриватБанку витрати, понесені на слуханнях 2018 року та кошти, витрачені банком на апеляцію, та здійснити проміжну виплату у розмірі 3,4 млн фунтів стерлінгів таких витрат на рахунок до 12 листопада 2019 року.

Загальна сума зобов’язань відповідачів щодо витрат ПриватБанку буде визначена на слуханнях, що відбудуться у період з жовтня 2021 року до лютого 2022 року.

ПриватБанк продовжує підтримувати свої позови проти колишніх власників і впевнений, що йому вдасться відшкодувати близько $3,75 млрд, що наразі вимагаються в провадженнях разом із відповідними юридичними витратами.

НБУ заявляє, що неефективна кредитна політика ПриватБанку до націоналізації нанесла збитків на $5,5 млрд. Ексвласники банку оскаржують його націоналізацію та ведуть затяжну боротьбу за її скасування.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *