Ексзаступника голови банку «Аркада» підозрюють у розтраті 22 млн грн

Колишньому першому заступнику голови правління банку «Аркада» повідомили про підозру у розтраті 22 млн грн шляхом зловживання службовим становищем.

За даними Київської міської прокуратури, ексголовою правління АТ АКБ «Аркада» спільно з експершим заступником організовано та налагоджено механізм протиправної розтрати коштів учасників фондів фінансування будівництва із залученням підконтрольних юридичних осіб.

Вказаними службовими особами банку реалізовано дві програми лояльності із залученням коштів фонду фінансування будівництва, за умовами акції вартість квадратного метра площі кватир становить від 169,75 грн до 190, 55 грн, що підтверджується укладеними договорами інвестування будівництва між банком та довірителями.

У зв’язку з невиконанням довірителями умов акційних програм банк розірвав договори інвестування та повернення довірителям коштів. При цьому банк безпідставно повернув довірителям кошти в сумі 22 млн грн, що в 10 разів перевищує суму інвестованих коштів.

За даними ЕП, йдеться про експершу заступницю голови правління банку «Аркада» Любов Воробйову.

У квітні прокуратура оголосила ексголові та власнику банку «Аркада» підозру у привласненні 72 млн грн фондів фінансування будівництва житлових комплексів «Еврика» та «Патріотика» в Києві, управителем яких є банк.

Президентом і власником 74,8% акцій банку «Аркада» є Костянтин Паливода.

Шляхом видачі кредиту та подальших операцій з використанням підконтрольних підозрюваному суб’єктів господарювання з ФФБ були виведені кошти у сумі 50 млн грн. За аналогічною схемою під виглядом кредитування товариства під заставу неіснуючого майна із активів банку виведено ще 22 млн грн.

У лютому Паливоді повідомили про підозру у розтраті 22,7 млн грн вкладників.

У 2018 році Паливода на посаді голови банку «Аркада» разом зі спільниками привласнив 50 млн грн із фондів фінансування будівництва житлових комплексів «Еврика» та «Патріотика», управителем яких є банк.

Після цього банк «Аркада» зупинив будівництво трьох житлових комплексів у Києві («Еврика», «Патріотика» та «Патріотика на озерах»), у квартири в яких українці вклали понад 13 млрд грн.

Торік 25 серпня НБУ визнав банк «Аркада» неплатоспроможним через зменшення нормативів капіталу на 50% і більше від мінімального рівня.

24 вересня Нацбанк ухвалив рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку «Аркада».

25 вересня ФГВФО розпочав процедуру ліквідації банку «Аркада», яка триватиме до 24 вересня 2023 року включно.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.