Естонські прикордонники віддали Україні майже триста артефактів: рідкісні монети та ювелірні вироби

Естонські прикордонники віддали Україні майже триста артефактів: рідкісні монети та ювелірні вироби

У Національному музеї історії України презентували 274 артефакти археології, з яких 115 – стародавні монети. Ці культурні цінності раніше було незаконно вивезено з території України, але естонські прикордонники виявили їх і повернули нашій державі, повідомляє пресслужба Мінкультури.

Повідомляється, що серед археологічних артефактів, повернутих Естонією Україні, унікальні прикраси скіфського, передримського та римського часів, середньовічні знахідки, а також візантійські монети. Про це повідомляє АНТИРЕЙД з посиланням на «ИнфоРезист».

До скіфських належать парні бляшки у вигляді грифонів IV-III ст. до н. е. та окуття посудини того самого періоду, аналоги яких відомі з “царських” курганів України.

Естонські прикордонники віддали Україні майже триста артефактів: рідкісні монети та ювелірні вироби Естонські прикордонники віддали Україні майже триста артефактів: рідкісні монети та ювелірні вироби Естонські прикордонники віддали Україні майже триста артефактів: рідкісні монети та ювелірні вироби

Прикраси доримського та римського часів – це амулетниці у вигляді циліндрів і намистини, золоті намистини, прикраси з альмандинами й пастова вставка у вигляді скарабея, І-ІІІ ст. до н. е. Подібні прикраси відомі з поховань сарматів і ґрунтових могильників Західного Криму.

З середньовічних знахідок – парадна кінська упряж VIII-IX ст., характерна для поховань хозарської салтово-маяцької культури на території України. Є також перстень X-XII ст. з візантійським сюжетом.

Підписуйтесь на наш Канал у Telegram та на Twitter, а також на нашу сторінку у Facebook, щоб бути в курсі найважливіших подій.

“Ми вдячні всім, хто долучився до повернення українського культурного надбання додому, усім тим, хто працює на благо України”, – заявив в.о. міністра культури Ростислав Карандєєв.

 

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *