Федеральний суд Швейцарії відхилив апеляцію Росії щодо виплат українським компаніям

Федеральний суд Швейцарії залишив чинним рішення арбітражу в Женеві, згідно з яким Росія повинна виплатити понад $80 млн 12 українським компаніям як компенсацію за збитки, завдані їм внаслідок анексії Криму Росією.

«Федеральний суд Швейцарії залишив чинним рішення арбітражу в Женеві, який зобов’язав Росію виплатити 80 мільйонів швейцарських франків або близько 82,1 млн доларів 12-ти українським компаніямяк компенсацію за збитки, завдані їм внаслідок конфіскації їх активів в Криму після анексії півострова Росією навесні 2014 року», – йдеться в повідомленні.

Так, суд відхилив апеляції російської держави в зв’язку з рішеннями, ухваленими Міжнародним арбітражним судом в Женеві в квітні 2019 року.

В одній з апеляцій російська сторона стверджувала, що женевський судовий орган не підходить для ухвалення рішення у цій справі.

Росія також заявляла, що аргументи українських фірм, які стверджували, що вони в даному випадку підпадають під дію Угоди між урядом Російської Федерації і Кабінетом міністрів України про взаємний захист інвестицій від 1998 року, непридатні. Згідно з цією угодою Росія і Україна не повинні експропріювати інвестиції, вкладені інвесторами іншої країни, без своєчасної виплати справедливої ​​компенсації.

Додамо, за відшкодуванням збитків в 2015 році до Постійної палати третейського суду в Гаазі звернулися 12 українських компаній, серед них «Укрнафта», що подала перший позов, і ще 11 українських підприємств, які подали другий позов. Частина цих компаній була раніше пов’язана з групою компаній Ігоря Коломойського.

Палата призначила двох арбітрів, а ті обрали головою своєї групи Габріель Кауфманн-Колер з Женеви. Тим самим розгляд виявився перенесеним до Швейцарії.

На думку Федерального суду в Лозанні, компетенцію Міжнародного арбітражного суду (в Женеві) не можна ставити під сумнів. Вона вже була підтверджена на попередньому слуханні в жовтні 2018 року, на якому суд також відхилив аргумент Росії про угоду 1998 року.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *