ФГВФО цьогоріч планує вдвічі збільшити виплати вкладникам

Фонд гарантування вкладів фізосіб планує у 2021 році підвищити гарантовану суму відшкодування вкладникам з 200 тис. до 400 тис. грн.

«Запит українців на підвищення гарантованої суми відшкодування – зрозумілий і економічно обґрунтований, адже востаннє вона збільшувалася ще 2012 року. Фонд, усвідомлюючи потреби вкладників, ініціює початок поетапного підвищення. Перший крок ми плануємо зробити уже цього року і збільшити суму відшкодування удвічі — до 400 тис. грн», — зазначила фінансовий директор ФГВФО Олена Нужненко.

За її словами, для цього потрібно вирішити ключове для Фонду питання – провести реструктуризацію боргів, які залишилися у спадок від банківської кризи 2014-2017 рр.

Затвердження програми реструктуризації, підвищення суми відшкодування за вкладами і поширення гарантій на Ощадбанк – єдиний пакет законопроєктів, схвалення якого відкриє шлях до якісних змін системи гарантування. Таке пакетне голосування погоджене Радою з фінансової стабільності та також є однією із вимог співпраці з МВФ.

Під час банківської кризи 2014-2017 років для вчасних та повних виплат вкладників майже 90 неплатоспроможних банків ФГВФО був змушений залучити майже 80 млрд грн кредитних коштів під ринкові 10-14% від уряду та Національного банку.

На сьогодні Фонд повністю розрахувався із НБУ, виплативши 25,6 млрд грн, із яких 5,5 млрд грн – нараховані відсотки. ФГВФО також перерахував Мінфіну 19,6 млрд грн, з яких майже 7 млрд грн – нараховані відсотки.

Залишок боргу перед державою наразі становить 46,94 млрд грн, за якими до 2031 року буде нараховано ще 64,16 млрд грн відсотків.

За умовами розробленого та схваленого Радою з фінансової стабільності Плану реструктуризації, борги Фонду будуть переведені в умовні зобов’язання. І якщо «тіло заборгованості» Фонд і надалі гаситиме за рахунок власних коштів, то основним джерелом повернення нарахованих відсотків мають стати кошти, стягнені з колишніх власників та пов’язаних з банками осіб, діяльність яких призвела до неплатоспроможності цих установ.

Нагадаємо, Фонд гарантування має намір поетапно підвищити гарантовану суму відшкодування вкладів фізичних осіб до 600 тис. грн, а на сьогодні вона становить 200 тис. грн. На першому етапі планується підвищення до 400 тис. грн.

Таке підвищення можливе лише після реструктуризації боргових зобов’язань ФГВФО перед Міністерством фінансів.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *