Фігуранта справи про заволодіння майном «БРСМ Нафти» на мільярд гривень покарали умовно

Голосіївський районний суд Києва затвердив угоду про визнання винуватості між прокурором і ексдиректором ТОВ «ІМБРЕМ АУРУМ ЛТД.».

Про це повідомляє  «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 8 квітня.

За версією слідства, у 2017-2018 рр. четверо осіб із невстановленими співучасниками на підставі підроблених документів заволоділи нерухомим майном 18 компаній з групи «БРСМ-Нафта». А саме організовано передачу майно до статутного капіталу новоствореного ТОВ «ІМБРЕМ АУРУМ ЛТД.».

У подальшому директор «ІМБРЕМ АУРУМ ЛТД.» підписав договір передачі майна в іпотеку белізькій компанії «Досал Трейдінг ЛТД» до погашення боргу в сумі 25 млн доларів США.

Відповідно до висновку судово-економічної експертизи збитки мережі компаній «БРСМ Нафта» оцінюються в 1,2 млрд грн.

Дії ексдиректора «ІМБРЕМ АУРУМ ЛТД.» кваліфіковано за ч. 3 ст. 206-2 КК України як умисне протиправне заволодіння майном підприємств, з використанням підроблених документів, печаток, штампів підприємств, вчинене службовою особою за попередньою змовою групою осіб, що заподіяло велику шкоду.

За угодою з прокурором чоловік зобов’язався беззастережно визнати свою вину, а також дати показання як свідок у кримінальному провадженні щодо вчиненого інших осіб.

Суд призначив узгоджене покарання – позбавлення волі на 5 років з забороною обіймати деякі посади протягом року. Водночас суд звільнив чоловіка від відбуття позбавлення волі з випробувальним строком 1 рік.

З вироку вбачається, що обвинувачений перебував під вартою і після затвердження угоди суд наказав його звільнити.

Цього чоловіка взяли під варту у лютому 2020 з альтернативою застави 10,5 млн грн.

У 2018 році суд виніс вирок держрежстратору, який переоформив все майно автозаправної мережі «БРСМ-Нафта» на ТОВ «ІМБРЕМ АУРУМ ЛТД.» . Йшлося про 89 об’єктів нерухомого майна. За такі послуги держреєстратор отримав $200 винагороди від невстановленої особи. Реєстратора оштрафували на 14 450 грн і позбавили права займатися реєстрацією речових прав на нерухоме майно строком на 1 рік.

Засновником «ІМБРЕМ АУРУМ ЛТД.» значиться Олександр Кац, відомий як співвласник мережі автозаправок КЛО.

Водночас ЗМІ також пов’язували «Імбрем Аурум ЛТД.» з екс-міністром енергетики Едуардом Ставицьким, який володів мережею «БРСМ-Нафта» разом із Андрієм Бібою. З 2016 року між Бібою і Ставицьким тривав корпоративний конфлікт.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *