Фінансисти сказали, яким буде курс долара в жовтні

В Україні фінансисти прогнозують курс гривні в жовтні 28,30-28,40 UAH/USD.

“Зараз попит на валюту і відповідно зростання курсу формують психологічні чинники. Нацбанк не проти плавної девальвації гривні, але без різких перекосів в той чи інший бік. Ми поступово виходимо на планові показники курсу, закладені в бюджеті”, – пояснив причини девальвації директор казначейства Ідея Банку Ярослав Кабін.

Він також додав, що невизначеність щодо співпраці з МВФ, великий дефіцит бюджету штовхають учасників ринку до активної купівлі валюти в очікуванні подальшої девальвації. Про це інформує finance.ua.

Зазначається, що Нацбанк регулярно виходить на ринок з продажем валюти, але з кожним днем курс продажу все вищий і вищий.

“Тому в найближчі пару тижнів ми очікуємо на курс 28,30-28,40, а до кінця року – 28,30-28,70 UAH/USD”, – підкреслив Кабін.

За словами аналітика Concorde Capital Євгенії Охтирко, було очікувано, що з настанням осені курс почне зростати.

“У цей час традиційно посилюється попит на валюту і починається сезонне зростання курсу. Торговий баланс пішов у дефіцит в липні, в серпні він розширився. Поки що дефіцит відносно невеликий, але, тим не менш, зовнішня торгівля стала фактором відтоку валюти. Дефіцит валюти на міжбанку почав відчуватися вже наприкінці серпня, і курс почав зростати. Тим не менш, протягом трьох тижнів з кінця серпня Нацбанк продовжував купувати валюту на міжбанку, придбавши за цей період 100 млн доларів”, – розповіла вона.

Вона додала, що такі інтервенції на і так зростаючому ринку створили додатковий девальваційний тиск і, ймовірно, тільки посилили девальваційні очікування серед учасників ринку.

Окрім того, не можна не відзначити, що в останні тижні посилився потік негативних новин з приводу ймовірних проблем з отриманням чергового траншу МВФ, йдеться у повідомленні.

“Як ми знаємо, учасники валютного ринку завжди чуйно реагують на новини з приводу можливих проблем з Міжнародним фінансуванням. Ймовірно, це теж вплинуло на зростання курсу. Наразі явних факторів для повернення курсу на рівень середини року немає… Очікуваний курс у жовтні – 28,3 – 28,4 UAH/USD”, – виокремила вона.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *