Фірма адвоката Шевчука могла ухилитись від 7,5 млн грн податку

ТОВ «Укр Енерго Холдінг» фігурує у справі про фіктивне підприємництво і ухилення від сплати податків.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу Шевченківського суду Києва від 1 серпня 2019.

Кримінальне провадження зареєстровано у серпні 2016 і розслідується управлінням ДФС.

За версією слідства, службові особи ТОВ «УкрЕнергоХолдінг» внаслідок документально оформлених безтоварних операцій з підприємствами, що мають ознаки фіктивності, а саме: ТОВ «Гранд Стар», ТОВ «Екомаркетгруп», ТОВ «Вієн ЛТД», ТОВ «Архітектура Стилю», ТОВ «Арматех Буд» у період 2015-2016 р.р. неправомірно сформували податковий кредит з податку на додану вартість, чим ухилились від сплати ПДВ на загальну суму 7 533 819 грн.

Засновником ТОВ «УкрЕнергоХолдінг» був Олексій Шевчук, сьогодні партнер адвокатського об’єднання «Barristers».

Так, засновник однієї фірми-контрагента компанії Шевчука ще у 2016 році уклав угоду про визнання винуватості у пособництві у фіктивному підприємництві.

Аналіз податкової звітності та інших документів свідчив, що інші контрагенти також не мали матеріальної бази і персоналу для виконання договорів із фірмою Шевчука.

За версією слідства, службові особі ТОВ «УкрЕнергоХолдінг» обізнані про кримінальне провадження та з метою уникнення від сплати податків до державного бюджету та накладення арешту на активи підприємства прийняли рішення про його банкрутство.

У 2017 слідчий просив арештувати корпоративні права «УкрЕнергоХолдінг», що належали Шевчуку. Але суд відмовив, оскільки у справі нікому не повідомлено про підозру і не доведено необхідність саме у такому заході забезпечення кримінального провадження. На сьогодні компанія значиться як припинена.

Ця ж фірма «УкрЕнергоХолдінг» згадується у багатьох кримінальних справах як підприємство з ознаками фіктивності. Зокрема як контрагент ТОВ «Полімерізол», що вигравало тендери філій «Укртрансгазу».

Про «УкрЕнергоХолдінг» йдеться в ухвалі у так званій газовій справі Онищенка. За даними слідства, ця фірма була покупцем газу, видобутого в рамках спільної діяльності «Укргазвидобування» і задешево проданого через фіктивні компанії.

Також «УкрЕнергоХолдінг» фігурувала у справі про привласнення грошових коштів службовими особами ПАТ «Укргазвидобування». За версією слідства службові особи ПАТ «Укргазвидобування» протягом 2010-2014 року, використовуючи створену злочинну схему, за допомогою ТОВ «ЕСК «Еско-Північ» (код ЄДРПОУ 30732144), ТОВ «Надрагаз», ТОВ «Парі», ТОВ «Євро Тек 2011», ТОВ «Укренергохолдінг», ТОВ «Газтрейдінвест» та ін., зловживаючи службовим становищем, з метою особистого збагачення свідомо завищували ціну на видобутий газ після чого реалізовували його на користь промислових споживачів за ринковою ціною, отримували значний протиправний прибуток, який обертали на свою користь.

Про зв’язок адвоката Шевчука з «УкрЕнергоХолдінгом» йдеться у розслідуванні «Стоп корупції» у 2017 році.

«Та варто було Олексія спитати про «УкрЕнергоХолдінг», як його поведінка втратила ознаки адекватності», – повідомила журналістка.

Шевчук почав торкатися журналіста, поклав руку йому на плече: «Я дійсно працював в «УкрЕнергоХолдінгу»… Та інформація, що ти знайшов в інтернеті ніякого відношення до «Укргазвидобування» не має. Ця компанія жодних відносин з «Укргазвидобуванням» не мала», – говорив він. (Вище йшлося, що, за даним слідства, «УкрЕнергоХолдінг» через посередників купував газ, видобутий в рамках договорів спільної діяльності «Укргазвидобування»).

Журналісти знайшли ухвалу суду 2016 року, якою надано доступ до документів «УкрЕнергоХолдінг» щодо придбання у 2014-2015 роках природного газу у ТОВ «Газтранспроект».

 

Фірма адвоката Шевчука могла ухилитись від 7,5 млн грн податку

Намагаючись відповісти на запитання, Шевчук почав рукою смикати журналіста за піджак (9 хв. 10 сек. запису). «Ти всіх хлопців так чіпляєш?», – запитав журналіст.

Пізніше того дня після запису Шевчук, за словами журналістки, став залякувати їх з вимогою надати відзняте інтерв’ю.

 

Фірма адвоката Шевчука могла ухилитись від 7,5 млн грн податку

Згодом редакція отримала адвокатський запит Дарії Козій з «Barristers» . В рамках кримінальної справи за фактом погроз вбивством Шевчуку запитувався відеоматеріал та інформація про осіб, які брали інтерв’ю.

Одночасно в інтернеті опублікували начебто викривальний матеріал про програму «Стоп корупції». Журналісти зазначали, що замовний характер статті був настільки помітний, що її видалили за кілька днів.


Якщо у Вас є додаткова інформація по темі – прохання надсилати її на irasalii91@gmail.com

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *