Fitch підтвердило рейтинги чотирьох українських банків

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило довгострокові рейтинги чотирьох українських банків з іноземним капіталом.

Зокрема Fitch 3 лютого підтвердило довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) в іноземній валюті чотирьох українських банків з іноземною участю: Креді Агріколь Банку (Credit Agricole Bank), ПроКредит Банку (ProCredit Bank) і Правекс Банку на рівні «B» і довгостроковому РДЕ в національній валюті на рівні «B+».

Зазначається, що довгострокові РДЕ в іноземній валюті Креді Агріколь Банку, ПроКредит Банку та Правекс Банку на рівні «B» і рейтинги підтримки (SR) «4» відображають обмежену ступінь, в якій інституційна підтримка з боку їх іноземних акціонерів може бути врахована в рейтингах за даними країни України.

Довгострокові РДЕ в іноземній валюті Креді Агріколь Банку та ПроКредит Банку також підкріплюються автономними профілями банків, що відображено в їх відносно більш високих рейтингах життєздатності (VR) на рівні «B».

Довгострокові РДЕ в гривні Креді Агріколь Банку, ПроКредит Банку та Правекс Банку на рівні «B+», на один щабель вище їх довгострокових РДЕ в іноземній валюті і суверенних РДЕ (B), враховують більш низьке потенційний вплив українських країнових ризиків на емітентів.

«Стабільний» прогноз по РДЕ цих трьох банків відповідає прогнозу суверенного боргу України.

Fitch також підтвердило довгострокові РДЕ в іноземній і національній валюті українського Альфа-Банку на рівні «B-». Прогноз — «стабільний».

Агентство також підтвердило кредитний рейтинг Альфа-Банку за національною шкалою на рівні BBB+(ukr) (стабільний) гривневих облігацій банку серії S (ISIN UA4000198931), а також рейтинги стійкості та підтримки.

На думку Fitch, незважаючи на карантинні обмеження, протягом проаналізованих 9 місяців 2020 року Альфа-Банк поліпшив якість кредитного портфелю та капіталізацію, зберіг значну подушку ліквідності та підвищив прибуток до формування резервів.

Fitch нагадує, що Креді Агріколь Банк повністю належить французській Credit Agricole SA (A+/прогноз «негативний»). ПроКредит Банк належить німецькій ProCredit Holding AG&Co. KGaA (BBB/стабільний). Правекс Банк належить Intesa Sanpaolo SpA (BBB-/стабільний). Альфа-Банк Україна належить групі ABH Holdings SA.

21 жовтня Fitch підтвердило довгострокові рейтинги українських держбанків — ПриватБанку, Ощадбанку, Укрексімбанку та Укргазбанку на рівні «B» зі стабільним прогнозом.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *