Фонд гарантування повернув Мінфіну ще 2 млрд грн боргу

Фонд гарантування вкладів 17 лютого здійснив дострокове погашення своїх боргових зобов’язань перед Міністерством фінансів на 2 млрд грн.

За даними ФГВФО, з них 1,2 млрд грн – заборгованість за векселем та 0,8 млрд грн – нараховані відсотки.

Ці кошти будуть спрямовані до Фонду розвитку підприємництва, який окрім реалізації держпрограми спрощення доступу мікро- та малого бізнесу до банківського кредитування «Доступні кредити 5-7-9%», відповідатиме за програму здешевлення вартості іпотечних кредитів для українців.

«На початку 2020 року ми достроково перерахували Міністерству фінансів 2 млрд грн, які були спрямовані на забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва та реалізацію держпрограми «Доступні кредити 5-7-9%». Цього року, перераховані нами кошти, також мають піти на функціонування Фонду розвитку підприємництва», — зазначила директор-розпорядниця ФГВФО Світлана Рекрут.

Нагадаємо, протягом 2014-2016 років для забезпечення виплат гарантованого відшкодування вкладникам неплатоспроможних банків Фонд залучив у Мінфіна і Національного банку кредитні кошти на майже 80 млрд грн. Вартість запозичень складала від 9,99 до 14%.

На сьогодні ФГВФО повністю розрахувався із НБУ, виплативши 25,6 млрд грн, із яких 5,5 млрд грн – нараховані відсотки. Фонд також перерахував Мінфіну 19,6 млрд грн, з яких майже 7 млрд грн – нараховані відсотки.

Завдяки цьому достроковому погашенню зменшилась база нарахування відсотків за позиками, і нині залишок боргових зобов’язань Фонду складає 46,94 млрд грн, за якими він до кінця 2031 року має сплатити 64,16 млрд грн відсотків.

Погашення своїх боргових зобов’язань Фонд гарантування здійснює зокрема за рахунок надходжень від продажу та управління активами. Продаж активів неплатоспроможних банків здійснюється через систему електронних торгів Prozorro.Продажі.

Торік у лютому Фонд гарантування перерахував Мінфіну 2 млрд грн, із яких 1,3 млрд грн боргів за векселями та 0,7 млрд грн – за відсотками.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *