Французький суд відхилив апеляцію на екстрадицію українського мільярдера Жеваго

Французький суд відхилив апеляцію на екстрадицію українського мільярдера Жеваго

Французький суд відхилив апеляцію українського уряду та постановив, що український мільярдер Костянтин Жеваго не повинен бути екстрадований за звинуваченнями в розтраті, повідомив речник суду в п’ятницю.

Жеваго, який контролює зареєстрованого в Лондоні виробника окатишів Ferrexpo (FXPO.L), був заарештований на французькому гірськолижному курорті в грудні 2022 року за запитом України, яка розшукує його за звинуваченням у розкраданні, пов’язаному з нині зруйнованим банком.

Жеваго неодноразово заперечував свою провину.

«(Суд) приходить до висновку, що держава-подавач (Україна) не в змозі гарантувати, що пана Жеваго судитиме суд, який може забезпечити основні процесуальні гарантії та право на захист», — йдеться у вироку суду, отриманому Reuters.

У 2019 році Україна видала ордер на арешт 49-річного Жеваго, який обіймав посаду депутата з 1998 по 2019 рік, а у 2021 році – міжнародний ордер на арешт.

“Моє зобов’язання спростувати безпідставні звинувачення, висунуті проти мене в Україні, залишається непохитним”, – йдеться в заяві Жеваго.

«Як тільки це стане можливим в рамках української юрисдикції, я докладу всіх зусиль, щоб оскаржити висунуті проти мене звинувачення всіма правовими шляхами».

Жеваго був заарештований на французькому гірськолижному курорті Куршевель після запиту української прокуратури про його екстрадицію у зв’язку з крахом банку “Фінанси та Кредит” ще в 2015 році. Жеваго випустили під заставу в 1 млн євро ($1,1 млн).

Прокуратура також звернулася до українських судів, щоб отримати від Жеваго понад 1 мільярд доларів США відшкодування збитків і заморозила акції Ferrexpo у трьох українських дочірніх компаніях. Ferrexpo також веде суперечку з українським урядом щодо виплати роялті.

Репортаж Олівера Хірта та Джульєтт Джабхіро; написання Олени Гармаш; редагування Марка Генріха

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *