Глава АП Богдан засвітився в офшорці, причетній до кредитної афери на 200 мільйонів
<У 2016-му році Фонд гарантування вкладів виявив кредитну аферу із залученням офшорної компанії “Айдельберг ресорсіс ІНК.” (Idelberg resources INC.), на підставі чого того ж року було відкрито кримінальне провадження. Журналісти Bihus.Info з’ясували, що Андрій Богдан, який нині обіймає посаду глави Адміністрації президента, був представником цієї компанії за довіреністю.
Про це йдеться в розслідуванні Марії Землянської для програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.
Кредитна афера полягала в тому, що офшорна компанія Idelberg resources з Віргінських островів, за даними слідства, допомогла «Світловодському маслосиркомбінату» з групи «Клуб сиру» не розрахуватися за кредит у банку «Фінанси та кредит».
Маслосиркомбінат отримав кредит ще у 2007 році. У 2009-му, коли кредит вже мав бути погашений, борг комбінату перед банком становив близько 150-ти мільйонів гривень. Коли ж банк звернувся за стягненням застави за кредитом, у гру вступила офшорна фірма Idelberg resources. Вона заявила, що теж претендує на гроші комбінату.
Справа розглядалася в Господарському суді Київської області. За одним позовом офшорка вимагала повернути їй більше 52-ох мільйонів гривень, ніби-то позичених комбінату раніше. У другому позові Айдельберг вимагала ще понад 150 мільйонів гривень, за які комбінат нібито поручився за позикою «Карлівського заводу сухого молока».
Офшорка стверджувала, що отримала право вимоги на них від інших теж офшорних компаній. Маслосирокомбінат офіційно визнав свій борг. І в один день – 23.06.2009 – Господарський суд Київської області підтримав обидва позови Айдельберг ресосіс ІНК. У матеріалах кримінального провадження, відкритого у 2016 році, ця офшорна фірма названа фіктивною.
Як встановив Фонд гарантування вкладів після падіння банку “Фінанси та кредит”, паралельно маслосиркомбінат ініціював власне банкрутсво, тим самим виводячи майно з іпотеки банку. Після цього, майно комбінату продали трохи більше як за 10 мільйонів гривень (ціна втричі нижча за оціночну вартість підприємства, яка станом на 01.07.2009 становила 31 708 074 гривень). За заниженою ціною майно комбінату продали фактично афільованій компанії “Дніпровська молочна компанія” з групи “Клуб сиру”.
У кримінальному провадженні за цим фактом слідчі напишуть: “реалізуючи злочинну схему, службові особи ВАТ “Світловодський маслосиркомбінат” за попередньою змовою з посадовими особами “Клуб сиру” від імені фіктивної компанії Айдельберг ресорсіс ІНК.”…
Журналісти Bihus.Info отримали підтвердження зв’язку Андрія Богдана з віргінською офшоркою “Айдельберг ресорсіс”, на чию користь у 2009-му добровільно збанкрутував комбінат групи “Клуб сиру”.
Андрій Богдан напряму засвітився в цій компанії трохи пізніше – у 2014-му році. Довіреності на представництво “Айдельберг ресорсіс” Богдану видав його бізнес-партнер Олександр Баулін.
У схемі виведення грошей з банку засвітились і інші колеги Андрія Богдана.
У членах правління “Світловодського маслосиркомбінату” свого часу був Олександр Коваленко.
Ця ж людина за довіреність, виданою у квітні цього року особисто Андрієм Богданом, розпоряджається землею глави АП під Києвом – у селі Забуяння. На питання Bihus.Info Богдан підтвердив знайомство з Коваленком.
Ще один колега Богдана, Роман Бабій, у схемі виведення кредитного боргу перед банком “Фінансами та кридет” через офшор представляв у судах сам “Світловодський маслосиркомбінат”. У реєстрі адвокатів Бабій зареєстрований у офісі компанії “Пукшин та партнери”. Це компанія Ігоря Пукшина, бізнес-партнера Андрія Богдана. Більше того Богдан працював і навіть керував свого часу компанією “Пукшин та партнери”. До речі, нині Бабій – №48 у списку президентської партії “Слуга народу” до Верховної ради.
Колега Бабія і Богдана, яка в реєстрі адвокатів також зареєстрована в офісі “Пукшин та партнери”, Зоя Касперчик, у 2015-му році подавала від імені офшорної компанії “Айдельберг ресорсіс” касаційну скаргу до Вищого господарського суду.
Людей, які у справі мають бути опонентами – представника підприємства-боржника і представницю офшорки кредитора – пов’язує не тільки спільна адреса юридичної практики, але й бізнес. У фірмі “Гельд-Енергія” Касперчик одна із співвласників, а Бабій – керівник.
На питання Bihus.Info, Богдан відповів, що не пам’ятає компанію “Айдельберг ресорсіс”, але не виключає, що міг представляти її за довіреністю від Олександра Бауліна:
– Можливо. Це моє минуле життя. Я жив як підприємець, я працював багато, заробляв гроші.
– А знаєте чим займається ця компанія зараз?
– Ні. Не знаю.
– А Ви маєте зараз до неї стосунок.
– Напевно, ні.
Подібну схему журналісти Bihus.Info знайшли в історії, де фігурує банк “Надра”.
Історія почалася у 2008 році. Тоді банк “Надра”, акціонерами якого на той час були брати Сегаль – Ілля та Вадим – видав фактично їхній же компанії “Каховка Пром-Агро” кредит у 25 мільйонів доларів під заставу соєпереробного заводу.
Потім банк продали Дмитру Фірташу. І банк – вже Фірташа – прийшов за своїм боргом. Компанія “Каховка Пром-Агро” почала процедуру банкрутсва, а “Надра” через суд отримав заставу – тобто завод. І продав його спорідненим структурам. Зрештою соєпереробний завод опинився у “Місто банку” молодшого партнера Фірташа Івана Фурсіна.
І от у 2015-му році, коли “Надра” почав банкрутувати, а представники Фонду гарантування вкладів увійшли в управління, прокинулася кіпрська офшорка «Весдікс Інвестментс Лімітед». Вона заявила, що позичала власникам соєпереробного заводу гроші – більше 125 мільйонів гривень – і хоче їх отримати. Суд став на бік офшорки і повернув уже перепроданий завод першому власнику – фірмі-банкруту братів Сегаль “Каховка Пром-Агро”. Так “Надра” в особі Фонду гарантування вкладів залишився і без повернутого кредиту, і без застави, тобто заводу.
Паралельно у суді кіпрська фірма показала затверджений план роздачі боргів. Фонду гарантування вкладів – фактично вкладникам “Надри” – за цим планом світить вже не 305 мільйонів гривень, а лише 45 мільйонів. Звісно, Фонд такий план не влаштовує. Але його затверджує комітет кредиторів – голова комітету – компанія «Весдікс Інвестментс Лімітед».
“Пан Сегаль – власник цього заводу – громадянин Америки – мусить його отримати назад. Це новий, так сказати, тест для судової системи України”, – так у 2018-му році коментував цю історію Андрій Богдан для програми “Секретні матеріали” на 1+1.
Офіціно у суді компанію “Весдікс Інвестмент Лімітет” представляє той самий Роман Бабій – адвокат з офісу “Пукшин та партнери” і №48 у списку партії “Слуга народу”.
Більше того, журналісти Bihus.Info знайшли у 2015-му році серед засновників “Вездікс Інвестментс Лімітет” віргінську фірму “Айдельберг ресорсіс ІНК.”, інтереси якої по довіреності представляв Богдан.
Про зацікавленість Богдана в цій історії можуть свідчити і його часті візити до Генеральної прокуратури за останні півроку. За даними Bihus.Info, з жовтня 18-го по квітень 19-го він приходив до ГПУ щонайменше 16 разів.
Речниця генпрокурора Лариса Сарган пояснила: Богдан ходить по адвокатських справах. Частина візитів стосувалася ПриватБанку, інша частина “по підприємству, яке рейдернули”.
Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid
Гей, 73 відсотки! Ви кого країні понавибирали? Всю вату і всю корупцію притягли до влади. А хто тепер через півроку-рік все це лайно буде вигрібати знову з країни? Знову 25 відсотків підуть кров свою проливати за вас бовдурів? Тільки тепер уже варто радикально переглянути виборчі права. Очевидно не всі гідні володіти ними і користуватися “правом” губити країну своїми дурними мізками. Вірніше тим, що там в черепі замість них.