Главі ДФС у Вінницькій області повідомлено про підозру за організацію схем по ухиленню від сплати податків

Генеральна прокуратура України повідомила про підозру керівнику Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області.

«Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактами створення злочинної організації з метою вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів, зловживання службовим становищем посадовими особами органів ДФС України, умисного ухилення від сплати податків суб’єктами господарювання під час експортно-імпортних операцій, отримання неправомірної вигоди тощо за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 368, ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 209, ч. 1 ст. 205 КК України», — йдеться в повідомленні.

Досудовим розслідуванням встановлено, що у 2014 році створено злочинну організацію, до складу якої увійшли службові особи органів ДФС, а також наближені до них засновники та службові особи суб’єктів господарської діяльності.

Як зазначається, учасники злочинної організації планували та координували свої дії, переслідуючи мотиви особистого збагачення. Зокрема, за рахунок проведення підконтрольними суб’єктами господарської діяльності без відображення в бухгалтерському та податковому обліках фінансово-господарських операцій із закупівлі на території України товарів та подальшого їх експорту за заниженою вартістю і неповернення валютної виручки.

ГПУ інформує, що внаслідок порушень податкового законодавства та законодавства у сфері здійснення зовнішньоекономічної діяльності заподіяна матеріальна шкода (збитки) в сумі понад 305 млн грн у вигляді несплати зазначеними суб’єктами господарської діяльності податку на прибуток, податку на доходи фізичних осіб, військового збору, пені за порушення строків розрахунків в іноземній валюті та штрафних санкцій за порушення касової дисципліни.

Наразі повідомлено про підозру начальнику Головного управління ДФС у Вінницькій області у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 255, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 212 та ч. 2 ст. 364 КК України, зокрема у створенні злочинної організації з метою вчинення тяжких злочинів, в організації умисного ухилення від сплати податків, а також у зловживанні владою.

Також повідомлено про підозру засновнику та керівнику низки підприємств у вчиненні умисного ухилення від сплати податків та в участі в злочинах, вчинюваних злочинною організацією, за ч. ст. 212 та ч. 1 ст. 255 КК України.

ГПУ також інформує, що ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 02.08.2018 до названого засновника та керівника низки підприємств застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та визначено заставу як альтернативу триманню під вартою в розмірі 50 млн грн.

Генеральною прокуратурою України вживаються заходи, спрямовані на викриття інших епізодів злочинної діяльності службових осіб органів ДФС України та підконтрольних підприємств.

Посаду начальника Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області обіймає Руслан Осмоловський. 

Хотите быть в курсе последних важных событий? Подписывайтесь на телеграмм-канал АНТИРЕЙД t.me/antiraid