Голова НБУ анонсував реформу корпоративного управління у державних банках

Голова національного банку України Кирило Шевченко провів зустріч з Тимчасовим повіреною у справах для США в Україні Крістіною Квін.

Учасники обговорили реформу корпоративного управління у державних банках, продовження співпраці України з міжнародними партнерами, зокрема МВФ, а також посилення двостороннього співробітництва між Україною та США.

«Місяць тому ми мали з вами першу зустріч у форматі Великої сімки. Раді почути, що ви плануєте продовжувати послідовну політику Національного банку. Нас дуже тішить, що ми з вами «в одному човні» у питанні реформи корпоративного управління у державних банках, яку ви плануєте продовжувати і посилювати. І, звісно, ми раді, що ви готові вирішувати такі виклики як зниження частки поганих кредитів у державних банках», – наголосила Крістіна Квін.

Кирило Шевченко зазначив, що посилення корпоративного управління та зниження частки поганих кредитів у державних банках справді є пріоритетними для Національного банку.

«Минулого тижня я розпочав зустрічі з наглядовими радами державних банків, на яких підтвердив підтримку Національним банком корпоративного управління. У цьому питанні працює універсальне правило: чим краще вибудувана система корпоративного управління, тим кращі показники має фінансова установа. Також нам необхідно вирішити питання роботи державних банків з поганими кредитами. Питання болюче, ми будемо продовжуємо спільну роботу з банками заради його вирішення», – зазначив Голова НБУ.

Кирило Шевченко та Крістіна Квін обговорили продовження співпраці України з міжнародними партнерами, зокрема Міжнародним валютним фондом. Голова НБУ зазначив, що центробанк виконав усі зобов’язання у сфері його відповідальності у межах програми співпраці.

Також вони обговорили посилення співпраці між Україною та США, зокрема у сфері кібербезпеки.

Крім цього, Кирило Шевченко розповів про плани Національного банку у просуванні сталого розвитку держави та «зеленого» банкінгу в Україні. Так, НБУ планує приєднатися до мережі центральних банків та наглядових органів для екологізації фінансової системи (Network for Greening the Financial System) та мережі сталого банкінгу (Sustainable Banking Network).

Реалії сучасного світового фінансово-економічного розвитку свідчать про зростання інтересу науковців, політиків та практиків до проблем взаємодії довкілля, соціуму й економіки в пошуках нових можливостей забезпечення збалансованого економічного росту в межах допустимих можливостей природного середовища. Пере-хід до такого типу економічного росту в ринкових умовах потребує вирішення питань про можливості його фінансового забезпечення. Необхідно розробити такі фінансово-економічні механізми, використання яких сприяло б екологічному розвитку суспільства, соціальній справедливості та не знижувало економічну ефективність. Ці питання складні та гостро дискусійні, оскільки стосуються суперечливих інтересів різних груп стейкхолдерів, але здатні об’єднати людство на засадах турботи про май-бутні покоління, виходячи з визнання проблем обмеженості та дефіцитності природних благ. Вирішення цих питань пролягає крізь розробку концепції екологізації фінансової системи.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *