Голова РСУ обраний при підтримці Філатова, заявив про тиск на суддів з нової адміністрації президента

Голова Ради суддів України, суддя Верховного Суду Олег Ткачук заявив про тиск на суддів напередодні засідання, на якому має бути вирішене питання про скликання позачергового з’їзду суддів з метою обрання суддів Конституційного суду України та членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з боку представників адміністрації президента Зеленського.

Про це повідомляє прес-служба РСУ.

«До мене почала надходити інформація від суддів з різних регіонів України, членів Ради суддів України про те, що з адміністрації президента України головам судів надходять телефонні дзвінки з вимогою дати розпорядження делегованим від цих судів до Ради суддів України членам зірвати проведення засідання Ради суддів. Вказана ситуація викликає велике занепокоєння і жодним чином не узгоджується із засадами демократії, свідчить про реальну загрозу для судової влади та може підірвати її авторитет як неупередженого арбітра у соціальних, політичних, економічних спорах», — йдеться в офіційній заяві голови РСУ Ткачука.

Також він додав, що подібний випадок було зафіксовані і 19 червня 2019 року під час зустрічі заступника глави адміністрації президента Руслана Рябошапки і заступника голови Ради суддів України Вадима Бутенка.

«Ніколи раніше працівники апарату адміністрації президента не дозволяли собі публічно демонструвати керівну і спрямовуючу роль у судовій владі. У зв’язку з цим, вважаю своїм громадянським і суддівським обов’язком, звернутися до Президента України, Генерального прокурора та директора Державного бюро розслідувань із вимогою вжиття термінових, невідкладних заходів з метою припинення та попередження тиску посадових осіб офісу президента України на суддів та судову владу, а також притягнення винних осіб до відповідальності», — додав очільник Ради суддів.

У свою чергу в Адміністрації Президента України заявили, що український суд буде слугою справедливості, а не прислужником влади.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *