Гончарук доручив Маркаровій припинити виплати низки видатків

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук доручив міністерці фінансів Оксані Маркаровій не проводити виплату низки бюджетних видатків до кінця поточного року з метою дотримання граничного обсягу дефіциту держбюджету.

Мова йде про так звані незахищені видатки: видатки розвитку, на ремонт та будівництво, йдеться в дорученні очільника уряду, яке є в розпорядженні ЕП.

«Забезпечити тимчасове, до кінця року, припинення проведення Казначейством платежів та реєстрації бюджетних зобов’язань щодо видатків та надання кредитів загального фонду держбюджету (крім захищених видатків бюджету)», — зазначається в документі.

Йдеться про те, що така економія дозволить бюджету вийти на запланований обсяг дефіциту.

Захищених видатків — виплат пенсій, зарплат, видатків на обслуговування держборгу, а також всіх зареєстрованих за 11 місяців року зобов’язань, на які відкрито асигнування, це не торкнеться, повідомляє сайт Міністерства фінансів.

Там зазначають, що решта платежів, які були зареєстровані вже в грудні, будуть проведені після аналізу їх пріоритетності разом з розпорядниками бюджетних коштів з огляду на невиконання доходів державного бюджету протягом 11 місяців року.

У Мінфіні заявили, що дефіцит держбюджету утворився «внаслідок міцнішого, ніж враховано в державному бюджеті, обмінного курсу гривні, повільнішого зростання імпорту та падіння виробництва тютюнових виробів».

Зазначимо, що це вже вдруге за останні півроку Мінфін призупиняє проведення певної частини видатків. Влітку цього року Кабмін затримав містам виплату 7,6 млрд грн із фонду регіонального розвитку та 2,5 млрд грн субвенції на соціально-економічний розвиток.

goncharuk markarova 1

goncharuk markarova 2

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *