Google передає поліції дані користувачів поблизу місць злочинів

Технологічний гігант фіксує місцезнаходження людей по всьому світу. Тепер слідчі використовують його, щоб знайти підозрюваних і свідків поруч із злочинами, ризикуючи затримати невинного. Про це йдеться у матеріалі The New York Times.

Випадок із практики

Під час розслідування вбивства в грудні минулого року детективи в передмісті Фенікса заарештували працівника складу Хорхе Моліну. Оскільки інші засоби були недієвими, поліцейські залучили новітні технології і використали дані з його телефону, зокрема те, що він знаходився на місці, де чоловік був застрелений дев’ять місяців раніше. Вони зробили це відкриття, отримавши ордер на пошук, який вимагав від Google надати інформацію про всі пристрої, власники яких знаходились поблизу місця злочину, потенційно захоплюючи місцезнаходження будь-кого в цьому районі.

Слідчі також мали інші непрямі докази, включаючи відеозаписи з камер спостереження, коли хтось стріляв з пістолета з білого Honda Civic, тієї ж моделі машини, якою володів пан Моліна, хоча вони не могли бачити номерний знак або нападника.

Але після того, як чоловік провів майже тиждень у в’язниці, справа проти пана Моліни розпалася, оскільки слідчі дізналися нову інформацію і звільнили його. Минулого місяця поліція заарештувала іншого чоловіка: екс-чоловіка його матері, який іноді використовував автомобіль пана Моліни.

Як це працює

Відстеження розташування користувачів мобільних телефонів перетворюється у цифрову мережу для правоохоронних органів. В епоху повсюдного збору даних технологічними компаніями, це лише останній приклад того, як особиста інформація — куди ви йдете, хто ваші друзі, що ви читаєте, їсте і спостерігаєте, і коли ви це робите — використовується для цілей, яких багато людей ніколи не очікували.

База даних історії місцезнаходження має назву Sensorvault. Вона містить детальну інформацію про геолокацію сотень мільйонів пристроїв по всьому світу. Під час розслідування поліція подає Google запит на інформацію про всі пристрої, помічені в певній зоні за певний період часу. Як і інші компанії в США, Google зобов’язаний надавати дані про користувачів за рішенням суду.

Справа в Арізоні демонструє переваги та небезпеку нової техніки розслідування, використання якої різко зросло за останні шість місяців, повідомляють співробітники Google. Це може допомогти розкрити злочини. Але це також може піддати ризику невинних людей.

Технологічні компанії протягом багатьох років реагували на розпорядження суду щодо інформації конкретного користувача. Нові ордери йдуть далі, вказуючи на можливих підозрюваних і свідків за відсутності інших доказів.

Працівники правоохоронних органів відгукуються про цей метод як захоплюючий, але попереджають, що це лише один інструмент з багатьох.

Хотите быть в курсе важнейших событий? Подписывайтесь на АНТИРЕЙД в соцсетях.
Выбирайте, что вам удобнее:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твиттер twitter.com/antiraid

0 ответы

Ответить

Хотите присоединиться к обсуждению?
Не стесняйтесь вносить свой вклад!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *