Хакери відмили $42 млн через криптовалюти

Кіберполіція викрила злочинне угрупування, яке через ринок криптовалют легалізувало $42 млн, здобутих злочинним шляхом.

Співробітники кіберполіції в ході співпраці з міжнародними фахівцями у сфері цифрових валют, виявили трьох осіб, причетних до відмивання грошей, повідомляє Кіберполіція.

На початку 2020 року Департамент кіберполіції розпочав співпрацю із однією з найбільших в світі бірж цифрових валют Binance. Фахівці компанії використовують провідні в галузі алгоритми для аналізу і виявлення транзакцій, потенційно пов’язаних з фінансовими злочинами та шахрайством.

У червні цього року було викрито злочинне угруповання, фігуранти якого надавали послуги з легалізації та обготівкування грошей, здобутих злочинним шляхом. Упродовж двох років зловмисники здійснили фінансових операцій на $42 млн.

За такі дії трьом фігурантам загрожує до восьми років позбавлення волі. Досудове розслідування у цій справі триває.

«Оскільки на ринку цифрової валюти відбувається велика кількість фінансових операцій із грошима, отриманими від хакерських атак на міжнародні компанії, розповсюдження шкідливого програмного забезпечення, розкрадання коштів з банківських рахунків іноземних компаній та громадян, – співпраця Департаменту кіберполіції з компанією Binance та її методична допомога, сприяє оперативнішому викриттю причетних до таких правопорушень», – зауважив начальник департаменту Олександр Гринчак.

Кіберполіція й надалі співпрацюватиме з міжнародними науково-дослідними групами з питань безпеки для ефективної протидії злочинам та загрозам, пов’язаним з обігом криптовалют.

Нагадаємо, кіберзлочинці через фінансову піраміду ошукали вкладників на 8 млн грн.

Національний банк планує підвищити вимоги до інформаційної безпеки та кіберзахисту при переказі коштів.

Бажаєте бути в курсі найважливіших подій? Підписуйтесь на АНТИРЕЙД у соцмережах.
Обирайте, що вам зручніше:
- Телеграм t.me/antiraid
- Фейсбук facebook.com/antiraid
- Твіттер twitter.com/antiraid

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *